• “Творіння людських рук святе і чисте, Маленький символ нашого життя” Надія Клитюк “Писанка”

        Писанка – символ України, національне культурне надбання, котре репрезентує неповторну сутність українського народу та нерозривну єдність з попередніми поколіннями. 
        Традиційно напередодні Великодніх свят у бібліотеці №6 відбувся майстер-клас з писанкарства Людмили Красніцької-Луцик для членів гуртка “Чарівний пензлик”, який працює при книгозбірні. Діти по-особливому готувались до чергового заняття: малювали писанки, вчили вірші, адже були запрошені батьки на засідання.
         Під час майстер-класу учасники заходу з цікавістю прослухали розповідь народної майстрині, керівника студії декоративно-ужиткового мистецтва “Азалія” ЦТДЮ “Соняшник” Л.М.Красніцької-Луцик про давній звичай розписувати писанки перед Великоднем, значення писанки для української родини, традиційні і нетрадиційні способи оздоблення яєць, ознайомились зі зразками українських писанок центрального регіону. Під звуки автентичних мелодій, мерехтіння запалених свічок, учасники почали творити писанки. Книжкова виставка “Писанки українським дітям”, підготовлена бібліотекарями, допомагала гуртківцям підбирати на писанки ті символи, які б після освячення їх у церкві, оберігали родину до наступного Великодня.
        Кожен учасник заходу по завершенню майстер-класу тримав у своїх руках власне творіння – писанку-оберіг і щиро вірив, що вона принесе родині взаєморозуміння, щедрість, чистоту почуттів, здоров`я, і благополуччя.
        А ще діти читали вірші,  якими прославляли весну, Великдень і українську писанку.

  Н.Гаврилова, зав. бібліотекою №6.
  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше