• Книги від депутата

        10 квітня у рамках соціального проекту “Книга від депутата”, у приміщенні бібліотеки-філіалу №8 міської ЦБС відбулася вже друга акція передачі краєзнавчих книг, виданих за сприяння народного депутата Верховної Ради України Володимира Полочанінова у дар шкільним та міським бібліотекам Білої Церкви.
         У рамках заходу відбулася прес-конференція В.Г.Полочанінова з подальшої участі народного депутата в соціальних проектах, спрямованих на розвиток Білої Церкви: молодіжного середовища, спорту та проведення спортивних змагань, відродження (відновлення) старих пам`яток “Олександрії” до 220-річчя дендропарку...
        Започаткований у 2012 році проект “Книга від депутата” знайшов своє продовження, поскільки видана раніше за сприяння В.Полочанінова книга Є.Чернецького “Історія Білої Церкви: події, постаті, життя” користується великою популярністю серед жителів та гостей нашого міста й отримала дуже позитивні відгуки спеціалістів. Так, у “Слові Просвіти” від 10 квітня 2013р. Євген Букет підкреслив “... одним із найоригінальніших досліджень, які побачили світ минулого року, є книжка Є.Чернецького “Історія Білої Церкви: події, постаті, життя”, яка складається з окремих науково-популярних, полемічних і публіцистичних нарисів, які охоплюють період від заснування міста Ярославом Мудрим до 1917 року. Історичні факти часто переплетені порівняннями з сучасністю. Книжка дає змогу вповні зрозуміти, чим жила білоцерківська громада впродовж століть, якою була місія білоцерківського замку і як часом непроста історія відбилася на Білій Церкві початку ХХІ століття”, – так характеризує це видання Євген Букет у статті “Нарис до краєзнавчого портрета 2012 року” (Слово Просвіти._– 2013. – 10 квіт.)
        Книга Л.Похилевича “Сказания о населённых местностях Киевской губернии” стала раритетом. У “Слові до читача”, розміщеному в ній народний депутат України Володимир Полочанінов відмітив, що “Ці роки є знаменними для Київщини. Починаються урочистості з приводу відзначення 150-літнього ювілею найвідомішої книги, присвяченої нашій землі – “Сказания о населённых местностях Киевской губернии” (2013 рік є ювілейним для цієї книги, адже відзначається 150-ліття її виходу, а в 2014 р. – 200-ліття з дня народження її укладача – Лаврентія Івановича Похилевича).
  Лаврентію Похилевичу і його видатній праці присвячене ретельне дослідження істориків Олексія Стародуба і Євгена Чернецького, вміщені нижче”.
  Актуальність тематики подарованих книг визначається постійним запитом читачів, бажанням вивчати минуле землі малої батьківщини, захопленням вивчення родоводів, спонукання до дослідження своєї історії.
        У заході взяли участь П. Красножон, начальник відділу культури та туризму, Ю. Петрик, начальник управління освіти і науки міської ради, бібліотекарі, читачі бібліотек, краєзнавці, письменники, журналісти.
        Краєзнавець Є.Чернецький висловив подяку В. Полочанінову за сприяння у виході його книги та книги Л.Похилевича.
        Прочитання цих книг та робота з ними дасть змогу задовольнити в деякій мірі інформаційний голод з краєзнавчих видань та сприятиме відродженню історичної правди і допоможе молодим краще пізнати край, у якому народилися і проживають. Адже родина, рід, край, Україна – це те, що об`єднує нас усіх в єдину націю. Розуміння себе у світі отримуємо, володіючи інформацію про власні корені.
        У “Слові читача” Володимир Геннадійович підкреслив, що “Славна минувшина, її видатні особистості є для нас невичерпним джерелом патріотизму, жертовності, натхнення.
        Проте Історія не має бути кон`юнктурною на догоду жодній політичній силі. Вона повинна казати правду життя наших предків, в якому світле і героїчне часто густо було лише епізодами на тлі виснажливого, сірого і буденного...”.
        Юрій Федорович Петрик, начальник управління освіти і науки міської ради зазначив, що дуже важливим є те, що ці  книги читаються, особливо молоддю. А Петро Іванович Красножон, начальник відділу культури та туризму міської ради подякував за тісну співпрацю з книгозбірнями міста.
        Багато запитань депутату задали  представники засобів масової інформації Білої Церкви.
        Модератор та ведуча заходу, завідувачка відділом методичної та бібліографічної роботи Тетяна Григорівна Біла звернула увагу присутніх на те, що Володимир Геннадійович Полочанінов є одним із засновників фонду “Рух молоді”, метою якого є пропаганда здорового засобу життя. Сам депутат підкреслив, що молодь – це майбутнє нашої держави, тому молоді люди повинні бути здоровими, активними та освіченими.


  Олена Бульда.  Поділись з друзями:
Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше