• Утвердження любові.

  Не так давно я мала приємність чути нові поезії В.Івнціва на його творчому вечорі, а нещодавно читачів бібліотек міста порадувала його нова збірка поезій “Євангеліє від Іванціва”, яка щойно надійшла у наші фонди. У короткому зверненні до читача говориться:”...збірка -лірична сповідь автора перед самим собою, яку він оприлюднює в надії, що утаємничившись у порухи його душі, читач повніше зрозуміє себе”. І справді , назви віршів “Батьків псалом”, “Чоботи”, “Спасибі мамо...”, “Емігрантка”, “Землепоклонник”, “Таємна вечеря”, “Монолог після зустрічі”, “Сторожа”, “Я й досі ще товчусь...” вже самі по собі розкривають суть переживань ліричного героя
  . За ними -роздуми над сенсом життя, утвердження загальнолюдських цінностей. Любителі поезії знайдуть у збірці багато інтимної та пейзажної лірики, вірші громадянського звучання, присвячених гостропроблемним історичним подіям та сучасним пошукам свого “я” у розшарованому незгодами суспільстві.

  Відразу хочу зазначити, що книга-надзвичайної емоційної сили митця! Івнцівська метафора зачаровує. Уміння поета по - особливому осмислити сталі вирази української мови і талановито створити нові, пожвавлюють, увиразнюють образи його розмаїтих ліричних героїв .Авторське вторгнення не змінює їхньої семантики , але надає рельєфності усьому образному ладу. Недарма ж Н.Д.Бабич визначає :”Фразеологія мови – найбагатша скарбниця образних засобів оцінки моральних якостей людини”.

  Образна палітра віршів Володимира Іванціва розкриває перед читачами не тільки спектр вірувань українців, а й також риси їхнього поклоніння рідній землі, природі, сонцю, добру і справедливості. Нікого, хто прочитає цю книжку В.Івнціва, вона не залишить байдужим. І не тільки тому, що це – зразки високої майстерності поета. Це, передусім, біль і крик душі нерадивого сина, який щиро спокутує все життя гріхи молодості. Перед Батьківщиною та батьками.

  Книга – покаяння і книга – сповідь, книга – мрія і книга – спокута за усіх нас, грішних дітей України. Доробок поета, що ввійшов до книги, що має єдину ідею – утвердити віру, надію і любов у серці читача.

  Тетяна Біла, завідувач відділу методичної та бібліографічної роботи ЦБС.

  Літературна Україна.-2007.-19 липня.-С.6.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше