• Масляна – свято весни

        Ще трохи морозить, сніжить, але десь уже в дорозі до нас весна. О цій порі (саме перед Великоднім постом) здавна святкується Масляна, аби із почестями провести зиму та загукати у дні прийдешні тепле сонечко і пробудження природи.
        Млинці є основним пригощанням і символом  Масниці. Їх печуть щодня з понеділка, однак особливо багато з четверга до неділі. Традиція пекти млинці існувала на Русі ще з часів поклоніння язичницьким богам. Адже саме бога Сонця Ярила закликали проганяти зиму, а рум`яний млинець дуже схожий на літнє сонце.
        Масляна – найсмачніший тиждень року. Традиційно готують вареники з сиром, ліниві вареники, млинці з різними начинками, оладки з сметаною і пироги з вишнями.
        Оскільки  продовж багатьох століть Масляна зберегла характер народного гуляння, то в один з днів свята  13 березня  бібліотека №4 запросила до себе на гостину своїх друзів-читачів.

         Бібліотекар Ірина Тупчій розповіла з чим пов`язане свято Масляної, коли його святкують, як називається кожен день Масляної, хто до кого в гості ходить, як сам пригощає. За чашечкою ароматного чаю обмінювались рецептами та секретами приготування традиційних страв і наші господині: Алла Шкабара,  Валентина Савчук, Антоніна Перехрестенко, Ольга Хмель, Галина Коршак, Надія Мельник та Валентина Бондарчук.

      Свято Масляної пройшло весело, з великою кількістю різноманітних страв перед майбутнім постом, з її прощанням і обіцянкою повернутися наступного року.
         Масляна! Прощавай! На той рік приїжджай!
         Прощавай... Настає великий піст.

                                               Світлана Линник, бібліотекар філіалу №4.
                                                                                         

  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше