• Літературна студія „Молодої Просвіти” стартувала

        Що робити, коли молодь, відчуваючи непереборний потяг до віршування або прозового писемства? Звичайно ж, не стримувати себе, і писати, писати… Та тут на шляху автора чигають небезпеки, адже початківці дуже часто вживають „геніальні” рими на кшталт „сало – мало” чи „мила – сила” і отримують присуд від літературознавців – графоманство. Або ж викладуть у мережу Інтернет кілька віршів та новел на які завжди знайдеться пару поціновувачів. „Браво! Геніально! Конгеніально! Ви ламаєте стереотипи та усталені форми. Стираєте межу між жанрами!” – захоплено пишуть вони у коментарях, роблячи цим „ведмежу” послугу літераторам-початківцям. Або знайдеться який-небудь критик, що може кількома смішками чи саркастичним мудруванням викорінити бажання писати у молодої літературної парості. Щоб не дати автору зійти з письменницької стежки на манівці існують літературні студії, на яких дебютанти всесвіту прози та поезії відточують своє перо, чи скажімо на сучасний лад, вправність стукати пальцями по клавіатурі.
       У Білій Церкві у різний час існувало кілька літстудій та гуртків, але оскільки талантів  нашому місті достатньо (лише членів НСПУ є сім) то Білоцерківська „Молода Просвіта” ініціювала створення творчої студії при міській центральній бібліотеці. Заняття  проводитимуть молода письменниця Алла Іонова, яка пише дитячі книжки у жанрі фентезі, та журналіст і літератор Костянтин Климчук, автор виданої минулоріч казкової поетичної розповіді. Також в рамках роботи літстудії заплановані майстер-класи від членів НСПУ Галини Невінчаної, Володимира Іванціва та інших.

       Перше заняття, яке відбулося 13 березня, провела Алла Іонова. Письменниця розповіла про те, що на учасників чекатимуть прозаїчна та поетична майстерні. Основними формами її існування стануть „робочі” зустрічі, на яких учасники вивчатимуть жанри літератури, архітектуру поетичних і прозових творів, читатимуть і обговорюватимуть свої роботи.
       Насамкінець голова Білоцерківської „Молодої Просвіти” Костянтин Климчук додав: „Серед українців ходить вислів, що гарний початок – то половина справи. Тому одразу перейдемо до другої половини і розкриємо для себе приємний, але тернистий шлях автора. Наша студія не лише сприятиме розкриттю потенціалу, ми намагатимемося популяризувати творчість членів студії та сприяти виходу „в люди”, до читача!”
  Студія запрошує усіх бажаючих щосереди о 17:00 до Центральної міської бібліотеки. Вікових обмежень немає.

  Тетяна Виговська.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше