• Людина є тим, ким вона хоче бути. Шолом-Алейхем

       13 березня 2013р. у літературній вітальні центральної бібліотеки відбувся літературно-музичний вечір, присвячений 154-й річниці від дня народження видатного класика єврейської літератури Шолом-Алейхема (Соломона Нохумовича Рабиновича).
         Його ім`я назавжди пов`язане з Білою Церквою, хоч народився письменник в містечку Переяславі (нині м. Переяслав-Хмельницький). Вперше, побувавши в нашому місті у 1880 році, майбутній письменник вдруге повертається до нього в листопаді 1983, щоб прожити тут чотири роки активного творчого життя. Саме тут Соломон Рабинович вигадав собі літературний псевдонім Шолом-Алейхем, що означає – мир вам.
       Ведуча вечора Лілія Вертепна, керівник літературного клубу єврейської громади міста,  розповіла членам клубу “Водограй”, який працює при міській бібліотеці про нелегкий життєвий та творчий шлях  Шолом-Алейхема. Детально охарактеризувала його геніальні твори: “Пісня Пісень”, “Тев`є молочник“, “Хлопчик Мотл“. В уяві присутніх  ожили безсмертні герої Шолом-Алейхема – старий Тев`є, Голда, Цейтла, Хава, маленький Мотл.

        Поетеса Жанна Рудянська читала  власні  вірші,  а вокальний ансамбль єврейської громади виконав кілька мелодійних пісень на ідиш. Та найбільше зачарувала і розчулила присутніх солістка ансамблю Олена Петрашенко, яка “серцем” заспівала пісню про матір, її тугу  і сум над нелегкою долею своєї дитини.
         Член клубу “Водограй” Єфросинія Король вручила учасникам вечора подарунок – Зірку Давида, символ єврейського народу.

  Любов Вилегжаніна,  головний бібліотекар ЦБ.
  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше