• “Яселка” у бібліотеці №5

        Ось і закінчилися зимові свята, на які з великим нетерпінням чекають не тільки діти, а й дорослі. Але всі, хто завітав до бібліотеки №5  25 січня, мали змогу почути різдвяний спів, коляду, побачити театралізовану різдвяну виставу і все це мелодійною, співучою польською мовою.
      Організатором цього святкового дійства є товариство польської культури ім. З.Красинського, яке вже 15 років працює у Білій Церкві під керівництвом заслуженого діяча польської культури Олени Віталіївни Хоменко. При товаристві існує театральний гурток (кер. Валентина Дунаєць), вихованці якого щорічно до готують різдвяні вистави, почесним гостем на яких є польський консул. Цього року своєю увагою нас порадувала консул консульського відділу Посольства РП в Україні пані Ева Матушек-Загата.

        Фольклористичні вистави у слов`янській культурі дещо подібні між собою. “Яселка”, вистава яку показали нам вихованці гуртка, дуже подібна до нашого українського вертепу. За основу взята біблійна історія народження Ісуса Христа:  ми бачили  діву Марію, янголів, пастушків, королів, які несли свої дари народженій дитині. У виставі взяли участь 18 чоловік – діти та учнівська молодь, у кожного був свій неповторний образ та цікавий костюм. Вистава супроводжувалася вдало підібраним відеорядом, який став чудовим фоновим доповненням до святкового дійства. Пісні та колядки не залишили байдужим жодного присутнього, а консул – пані Ева навіть співала разом з дітьми. Музичним супроводом вистави була гра на синтезаторі у виконанні Ірини Левіщенко, заслуженого діяча польської культури. Гуртківці отримали подарунки від пані Еви.
      На святковий концерт до бібліотеки завітали члени товариства польської культури, люди, яким цікава Польща та традиції польської культури, батьки учасників вистави, в.о. директора ЦБС Григоренко Раїса Павлівна, зав. бібліотекою СПМШ №16 Ольга Панасівна Клуббе.
        Бібліотекарі оформили виставку періодичних видань, проспектів та літератури про діяльність товариства. Особливо вона була цікавою для людей, діти яких  багато років тому були маленькими та брали участь у житті товариства польської культури ім. З.Красинського.


      Мирослава Янчук, зав. бібліотекою №5.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше