• Перлинки звідусіль.

  Білоцерківська міська ЦБС: у центрі уваги – читач.

  Оформлення тематичних куточків – традиційна форма роботи працівників бібліотек Білоцерківської міської ЦБС. Так, наприклад, у філії №1 створено краєзнавчий і етнографічний куточки. У краєзнавчому куточку “Біла Церква – наш дім” зібрано матеріалів відповідної тематики, зокрема, оформлено книжково – ілюстративну виставку, тематичну полицю з книгами, ведеться картотека, представлено тут і папку з інформаційними списками ”Література про Білоцерківщину”, тематичні папки з питань краєзнавства, краєзнавчий журнал “Біла Церква: вчора, сьогодні, завтра”, підшивки місцевих газет “Замкова гора”, “Громадська думка”, “Новини Київщини”, “Гриф”, які передплачує бібліотека. Увазі відвідувачів пропонуються й довідкові матеріали краєзнавчого характеру: довідники, путівники, навчальні посібники, альбоми, буклети.


  Для юних читачів підготовлено книжкові перегляди “Краю мій лелечий”, “Сторінки історії рідного краю”, “Білоцерківщина літературна”. Тематичні папки допомагають їм краще пізнати рідний край, його людей, почерпнути більш детальні відомості краєзнавчого характеру у підготовці до уроків літератури, історії, географії, курсу “Київщинознавство”.

  При підготовці до засідань клубу юних краєзнавців “Джерельце” завжди стануть у пригоді тематичні папки “Природа Білоцерківщини”, “Героїчне минуле нашого краю”, “Біла Церква у Великій Вітчизняній війні”, “Біла Церква у художній літературі”, “Біла Церква : вчора ,сьогодні , завтра”, “Сучасні поети і прозаїки Білої Церкви” ,”Білоцерківщина літературна”.

  Краєзнавчий каталог постійно редагується, поповнюється новими матеріалами, відповідно до потреб сьогодення у ньому відкриваються нові рубрики.

  У краєзнавчому куточку працівники бібліотеки розміщують й прес – інформацію про нові надходження з проблем краєзнавства.

  Така ж методика використовується і при організації куточка етнографії. Однак він має свою особливість – при його оформлені широко використовуються предмети декоративно - прикладного мистецтва. Прикладом цього є книжкова виставка “Роде наш красний”. В її розділі “знайомтесь: традиційний одяг українців” бібліотекарі розмістили вишиту українську сорочку, стародавню хустку, а в розділі “Рушник український пройшов крізь віки ”- зразки українських вишиваних рушників: весільних, сімейних, тематичних.

  Книжкова виставка “Святами дзвенить українська хата” – постійно діюча, але її тематичне наповнення змінюється залежно від календаря народних свят :Різдво, Вербна неділя, Великдень, Зелена неділя ,Івана купала ,Маковея, Спаса, Андріїв день , Катерини, Свято Миколая та ін. свят ,які широко відзначаються українським народом. Відповідно до теми свята, поряд із книгами, списками літератури ,папками , добірками статей із періодичних видань, експонуються кутя, великодні крашанки, купайлівські віночки, маковейчики, спасівські кошики, калита, миколайчики та ін. ,що, звичайно ,привертає увагу читачів. Такий підхід до оформлення тематичних куточків дозволяє значно підсилити їхню інформаційну функцію.

  Значна увага в Україні сьогодні приділяється подоланню демографічної кризи. Для цього приймаються укази, постанови, рішення про допомогу молодим сім`ям, що мають сприяти підвищенню народжуваності .Бібліотеки також не залишаються осторонь цих проблем. Тут, зокрема, Створюються куточки “Для майбутніх мам” , де представлено законодавчі та нормативні акти, що стосуються проблем материнства та дитинства, рекомендаційні й інформаційні списки, папки із ксерокопіями газетно - журнальних статей, які висвітлюють медичні, психологічні , юридичні, педагогічні аспекти цього питання, різні поради, рецепти, рекомендації лікарів ,психологів ,фітнес-рекомендації .

  Створення тематичних куточків – досить дієва форма роботи бібліотек ,що дозволяє, завдяки акумуляції різноманітних матеріалів, надавати користувачам якнайповнішу інформацію з певного питання.

  Не відстають від центральної і білоцерківські міські бібліотеки – філії. Бібліотека №5 м. Біла Церква є популярною у місті. Як магнітом притягує сюди найменших читачів –дошкільнят та учнів початкової школи. Зручне розташування книгозбірні сприяє тому, що непосидючі “Чомусики” по два – три рази на день забігають погортати нові дитячі журнали ,заглянути в енциклопедії й довідники, почитати цікаву казку чи підібрати додатковий матеріал до уроку. Гарно працюється в бібліотеці й старшокласникам та студентам, які сприймають читальню як свій рідний дім, бо з дитинства бібліотечна книга допомагала їм долати сходинки знань та підніматися духовно.

  Справжньою розрадою стала бібліотека і для читачів – пенсіонерів. Адже тут не тільки підберуть потрібну книгу, ознайомлять з новинками літератури, преси, а й вислухають, підтримають, дадуть пораду, допоможуть розібратись у складному питанні, що дуже важливо для літніх ,самотніх людей. “Ми приходимо в бібліотеки, щоб обмінятися думками про прочитане, щоб поділитись своїм досвідом,” – говорить активна читачка Жанна Омелянівна Швець.

  Взагалі бібліотека обслуговує більше 1500 користувачів, і всі тут знаходять потрібне для себе. Завідувачка книгозбірні Н.Мацюк та бібліотекар І.Яскевич завжди коректно, уважно й люб`язно обслуговують кожного відвідувача.

  У дні канікул тут особливо гамірно: до книгозбірні приходять школярі цілими класами.

  Кілька років тому стало ясно, що приміщень бібліотеки не вистачає, щоб обслужити всіх бажаючих, та ще й з 1968 тут не проводилось капітального ремонту. Можливість обслуговувати значну кількість з`явилася завдяки виділенню бібліотеці додаткової площі і проведеному капітальному ремонту (причому весь цей час робота книгозбірні не припинялась). Значну допомогу надали мер міста В.Савчук (тоді ще заступник міського голови),який особисто контролював хід ремонтних робіт ,працівники КП “Білоцерківський домобудівельний комбінат” (генеральний директор – заслужений будівельник України А.Дрофа,) будівельної фірми “Екобуд” (директор М.Роман), а також Б.Дригало – генеральний директор ПП ”Дригало”, та голова Міжнародного благодійного фонду “Наша спадщина”, адвокат Т.Гаркавенко.

  За сприяння депутатів міської Ради попереднього скликання – керуючої Білоцерківським відділенням банку “Аваль” Л.Шевченко та заступника керуючого Білоцерківським відділенням Промінвестбанку О.Вакуленка – було придбано техніку для книгозбірні та оформлено її приміщення.

  Вдячні ми за допомогу у наведенні ладу в бібліотеці після ремонту й активним читачам – О. Альошиній, В. Білану, М.Дзюбенко, Н.Кропотовій та Ж. Швець, а також нашим колегам – бібліотекарям міських книгозбірень.

  Після реконструкції приміщення бібліотеки розширено, стало більш комфортним, затишним, тут створено гарні умови для обслуговування користувачів, для роботи в читальному. І тепер оновлена бібліотека чекає на книголюбів.

  Біла Т.Г. зав. методично-бібліографічним відділом ЦБС.
  Бібліотечна планета.-2`2007(36)  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше