• Пісня об`єднує серця

        Українська пісня – злет душі людської, вона така ж безсмертна і непереможна, як і наш народ, який протягом багатьох століть виливав свій біль, тугу, негаразди, а також сміх крізь сльози у пісні. Хочеться низько вклонитися тим талановитим аматорам, які своєю безмежною любов`ю до народної пісні продовжують її безсмертне життя, несучи свій прекрасний спів до слухачів. До таких колективів належить народний фольклорно-етнографічний ансамбль “Родинонька” з села Дрозди. Ці прекрасні талановиті жінки на чолі зі своїм керівником В.М.Лисицею та художнім керівником М.Н.Тарасюк, маючи безліч особистих проблем і сільських турбот, три рази на тиждень збираються разом, щоб заспівати старих і розучити нових пісень для своїх шанувальників.
     

        На зустріч з членами клубу “Сузір`я” Академії пенсіонерів, який працює при бібліотеці № 9 міської ЦБС, колектив “Родинонька” показав чудову пісенну композицію з народного життя. Ось “гай зелененький” вабить своєю красою, і до нього “дівчинонька по гриби ходила”, а щоліта хочеться пройтися “попід лугом”, щоб ще і ще раз переконатися “що тихо над річкою”, а вода в рідному краї “як з трьох криниць” – чиста, смачна, цілюща. А ще “калина хизується красою”, “явір похилився”. Затремтіли болем і розпачем слова пісні: “Половина та садів цвіте, половина обсипається. Одна пара та вінчається, а друга розлучається”. Та вже через декілька хвилин торжествує вічний народний оптимізм: “Три дубки наліво, три дубки направо, козак гуляє весілля”.
        Вела вечір директор Будинку культури І.О.Костенко, яка поетичними рядками характеризувала кожну пісню, а ще риторично запитувала: Чим ми гірші своїх предків? Їм жилося не легше, ніж нам, і все ж вони співали. Чому ж ми рідко звертаємось до народних джерел пісенної творчості? Може немає часу? А може зачерствіла душа? Повертаймось до своїх витоків, лікуймо свої душі чистим поетичним словом народної пісні.
        Куратор клубу “Сузір`я” Тетяна Сулейманова щиро подякувала за прекрасні хвилини подаровані ансамблем, запропонувала продовжити дружбу, а колектив “Родинонька” пообіцяв подарувати ще багато пісенних шедеврів, які співали наші бабусі і прабабусі, а ще колядок і щедрівок “на щастя, на здоров`я, на Новий рік”.

                  Катерина Волинець, зав. бібліотекою №9..
  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше