• “Андріївські вечорниці” у бібліотеці №10

        І знову клуб «Чарівна мить» Академії пенсіонерів порадував своїх відвідувачів. 13-го грудня, в день вшанування Андрія Первозванного в бібліотеці №10,  відбулися «Андріївські вечорниці».  Завідуюча бібліотечною філією №10  Ганна Нагорна  підготувала  змістовну розповідь про українські традиції святкування вечорниць, які ще з давніх давен започаткували наші пращури. Академісти згадали як Андрія святкували колись по селах: дівчата ворожили на суженого та співали.
        Свято розпочав ансамбль клубу під керівництвом Левченко Ніни Яківни і поважні леді вмить перетворилися на пустівливих дівчат. "Старим і в двадцять можна бути, а молодим і в сімдесят!” – такий девіз академісток. Ці слова із вірша Марії Постоєвої підняли настрій, то ж  сценки з піснями та жартами у виконанні ансамблю прийшлися  до душі всім присутнім.
        На гостину завітав ансамбль «Родинонька» з села Дрозди. Запальні українські пісні знову гріли душі  академістів. Ось пролунала одна пісня, друга, третя, а на четвертій зал не витримав і вже співали всі, хто вмів і  не дуже, бо втриматись було просто неможливо. Концерт об`єднав всіх в єдиному пориві.   
        Після концерту була проведена вікторина на тему зимових свят, звучали цікаві загадки, відповіді заохочувалися міні-призами. А потім вибрали пана Калитинського та вручили йому калиту. І тут почалася справжня гра. Іван Терентійович Кириченко, саме він був Калитинським, стоячи на стільці нікому не давав калиту куснути. Сміх і веселощі заполонили зал. «Я кусну!»  «А я мазну!»   І пан Калитинський мазав всіх Коцюбинських не сажею, а медом.     
        Насміялись так, що ледь животи не порвали.  Довго стояли під бібліотекою і не хотіли розходитись академісти, наче ще хоч на мить хотіли продовжити свято. 

  Ірина Гуральник,  координатор клубу
  "Чарівна мить” Академії пенсіонерів.
  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше