• “Білоцерківський біографічний словник. Матеріали” ІІІ том надійшов до читачів

       Третій том “Білоцерківського біографічного словника. Матеріали” під загальною редакцією Євгена Чернецького, завідувача відділом інформаційно-краєзнавчої роботи ЦБ вийшов у видавництві Олександра Пшонківського і поступив на книжкові полиці бібліотек міської ЦБС.
  Це видання здійснене за сприяння генерального директора ТОВ “Берегиня” Івана Степановича Кошеля. Отож, краєзнавчої літератури у фондах бібліотек побільшало.
       Збірник містить напрацювання з білоцерківської біографістики. В ньому подано біографічні відомості про представників місцевої влади та інтелігенції другої половини ХІХ – початку ХХІ ст. Окремі публікації присвячені білоцерківцям часів Другої світової війни.

       Три розділи книги: “Персоналії”, “Біографічні генеалогічні та некрополістичні розвідки”, “Списки та реєстри” познайомлять читачів з Інспекторами Білоцерківської гімназії та реального училища, інформацію про яких підготував Олексій Стародуб, пр. методист відділу методичної та бібліографічної роботи. Олександр Трохимець підготував біографічні відомості про Панфіла Трохимця, директора та вчителя шкіл Білої Церкви. Редактор І категорії відділу інформаційно-краєзнавчої роботи Анатолій Бондар працював над матеріалами про директорів Білоцерківської ЗОШ №1 та про почесних громадян Білої Церкви. Він же висвітлив і тему “Золотий фонд міста. Освітяни”.
       Матеріали про наукового співробітника краєзнавчого музею М.Л.Бернацького “Сповідь провінційного інтелектуала”, які підготував О.Стародуб відкривають другий розділ книги.
        Робота над дослідженнями білоцерківського некрополя розпочалася на початку цього десятиліття з опрацювання Є.Чернецьким метричних книг православних церков за 1875-1910 рр., які зберігаються у фонді 127-го Центрального державного історичного архіву України в м.Києві. Була опрацьована частина справ опису №1078. Згодом ці ж джерела досліджував О.Стародуб. Зведені разом дані обох дослідників вміщені у статті “Матеріали до білоцерківського некрополя за 1875-1910 роки (православні)”.
        Дослідження бібліографа І категорії відділу інформаційно-краєзнавчої роботи Олександра Мартиненка “Білоцерківці в оголошеннях на шпальтах преси часів нацистської окупації 1941-1943 рр.” Цей список “є ключем до важливого біографічного матеріалу, який вперше вводиться до наукового оберту та може зорієнтувати дослідників в їхніх пошуках”, – за твердженням науковця, редактора Є.Чернецького.
       Дослідження кандидата філософських наук, краєзнавця Олександра Ярмоли “До питання про долю білоцерківських родів, опалених війною” завершує ІІІ том матеріалів Білоцерківського біографічного словника, який адресований науковцям, краєзнавцям та всім небайдужим до історії Білої Церкви.

  Тетяна Біла, зав. відділом методичної та бібліографічної роботи Білоцерківської міської ЦБС.  Поділись з друзями:
Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше