• Зустріч-діалог “Бути здоровим – модно, бути здоровим – стильно!” в бібліотеці №1

        Усі ми хочемо бути здоровими, прожити довге щасливе і насичене життя. “Хай їжа буде вашими ліками”, – таку думку ще в четвертому столітті до нашої ери висловив засновник античної медицини Гіппократ. Інший мудрець сказав: “Ми є те, що ми їмо!”
        Цій темі присвячена зустріч восьмикласників з педіатром підліткового кабінету обласної дитячої лікарні Галиною Петрівною Гончаренко. Лікар розповідала про важливість дотримання режиму харчування особливо у роки, коли організм росте і вимагає   наповнення їжі вітамінами і мінералами, поживними речовинами, які обов`язкові  для життя і розвитку людини. “Головне мірило цінності будь-якого продукту, – вважає  педіатр, – його натуральність, тобто відсутність у ньому штучних хімічних домішок –   консервантів, стабілізаторів, барвників тощо".
         Ось зовсім невеликий список основних продуктів-кіллерів, які вбивають нас повільно, непомітно і навіть приємно. Але з однаковим невеселим результатом. Це: цукор, газовані напої, сіль, біле борошно та білий очищений рис, м`ясні вироби, насичені жири та транс-жири, швидка та смажена їжа. Якщо ви п`єте газовані напої регулярно: ви ще можете зробити велику послугу для свого здоров`я, усунувши їх зі свого раціону – і чим швидше, тим краще.

        За даними медичної статистики, порівняно з шістдесятими роками в Україні на 72% зросла захворюваність дітей, у 16 разів зменшилася кількість здорових дітей, утричі зросла кількість новоутворень, уражень системи кровотворення та органів травлення. Серед дошкільників ці хвороби нині на шостому місці, у школярів – на третьому. Загалом істотно погіршуються основні показники стану здоров`я дітей: зростає і рівень, і поширення захворювань у дитячому віці. Якщо в шістдесяті роки майже третина дітей вважалися цілком здоровими, то нині – лише 4–6% (!).
        Діти  отримували відповіді  Галини Петрівни на свої запитання. Дівчаток, звичайно, найбільше цікавило, чи вуглеводи і жири є небезпечними для  фігури.
        Всі учасники заходу зробили висновок, що бути здоровим – це модно, потрібного цього захотіти.

  Валентина Шлапацька, зав. філіалом №1.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше