• “Стою на землі” Борис Олійник

        Погожого осіннього дня 16 жовтня до бібліотеки №10 невеличкими групками поспішали молоді люди. Це простували до скарбниці мудрості і знань учасники міськрайонного конкурсу читців-декламаторів творів Бориса  Ілліча Олійника “Стою на землі” – учні шкіл та гімназій міста і Білоцерківщини. Зал заповнювався молоддю і підлітками, яких об`єднувала урочистість події, елегантність в одязі, натхненна одухотвореність облич. Увагу присутніх привертала книжкова виставка “Великий Поет – великий Українець”, до якої підходили читачі, щоб полистати книги.
        З поведінки присутніх стало зрозуміло, що вони давно знайомі поміж собою, що це однодумці, бо  зацікавлено обговорювали творчість великого діяча культури сучасності, ділилися думками про обрані для прочитання твори, а поява журналіста та керівника “Молодої Просвіти” Кості Климчука викликала пожвавлення у залі. Всі віталися з ним як з добрим товаришем, а його осяйна посмішка спонукала посміхатися у відповідь і нас. У приміщенні запанувала якась особлива аура творчого настрою.
        Рівно о 13-й годині завідувачка бібліотеки Ганна Нагорна представила журі конкурсу, очолюване його організатором, заслуженим працівником культури України, членом Президії Українського фонду культури  Анатолієм Кульчицьким та сказала слово про видатного майстра слова письменника Б.Олійника.  Кращі з кращих, а це 22 конкурсанти, розподілені на дві вікові групи, з хвилюванням чекали тієї миті, коли назвуть їхні прізвища для виходу на імпровізовану сцену.
        І запанувала у бібліотеці її величність Поезія, надихаючи кожного величчю Слова і Думки, додаючи настрою і спонукаючи до роздумів. Слухала Марію Ковальову (І місце), ученицю школи №5, і згадувала сиву матусю-горлицю, ластівоньку й неньку; поринала думками у свої шкільні спогади, коли вірші поета воєнної тематики заучувала напам`ять не по шкільній програмі, а по велінню совісті; філософствувала разом з Нестеренко Ганнусею (ІІ місце) з гімназії №2, сприймаючи по-своєму вірш “Був чоловік і нема”; переживала трагедію маленької Саші Путрі, якій присвячений вірш “Дівчинка з печальними очима” разом з фурсянською третьокласницею Драган Алінкою (ІІ місце), яка так чуттєво донесла його до слухачів; перейнялася співчуттям до маленьких котеняток, про яких розповіла Мама-мишка Юля Ковч, школярочка ЗОШ №5 (ІІІ місце); підтримала оплесками гімназистку Настуню Василюк (ІІІ місце) за гарне прочитання вірша “Батьки і діти”; підспівала Кошенко Карині із с. Піщана (ІІІ місце) “Пісню про матір”; посмішкою підбадьорювала Анастасію Петровську (ІІІ місце), яка читала довгий-предовгий вірш про зиму і звірят. Та справжню радість від цього свята Слова отримала, прослухавши учасників старшої вікової групи. Вони всі показали справжній майстер-клас для своїх молодших товаришів. То було велично і неперевершено. Справжню велику поезію читали зворушливо, проникливо, лірично, душевно, з почуттями, які викликали у них вірші.
        Трішечки збуджені, неповторні й юні старшокласники продемонстрували дійсно професійне читання, артистизм, виразність і власне розуміння поетичного доробку В.І.Олійника, що дало змогу присутнім відчути велику силу духу поета, невмирущість його поетичного слова, написаного на всі віки і всі часи, бо на сповідуваних митцем чеснотах стояв, стоїть і стоятиме світ.
        Сім юнок і єдиний юнак підкорили серця всіх учасників заходу. Літературно-музична композиція Наталії Полтавець із гімназії №1 “Сиве сонце моє” (Гран-прі) – це сама довершеність виконавської майстерності. І спів, і декламування настільки сильно вразили, що перехопило дух і сльози покотилися по щоках від тих переживань, які викликала в моїй душі юна артистка.
        Зворушила ґречність десятикласника Марка Мороза зі школи №16 та романтично-ліричне  прочитання вірша “Вальс” під музичний супровід Дариною Семененко із села Трушки, які посіли ІІІ місце. 
       Запам`яталися Альона Новохацька (“Похорон учителя”) зі Шкарівки та гімназистка Женя Москальчук (“За туманом тільки вишні”). Вони обидві не тільки мають гарну дикцію, а й так ввійшли в образи своїх героїв, що заставили всіх перейнятися подіями, оспіваними у віршах. Журі відзначило їх, присудивши ІІ місця. Емоційно, сильно і схвильовано прозвучав уривок з поеми “П`ятий член трибуналу” у виконанні однокласниці Марка Ляшенко Аліни, за що вона отримала І місце.
        Спеціальних нагород були удостоєні Панчук Катя зі школи №5, Гриценко Аня (ЗОШ №11), Теплюк Ангеліна, Селезньова Юля з Чупири, Лук`яненко Таїса та Харченко Богдана з Матюшів, Прусенко Вікторія з Озерного, Кшевінська Катя та Новікова  Марина.
        Марія Ковальова отримала книгу письменника “Очима добра” з автографом автора, а Наталії Полтавець дістався шеститомник Б.Олійника, який особисто передав книги для нагородження переможців конкурсу.
        Хочу подякувати педагогічним колективам гімназій №1 та 2, загальноосвітніх шкіл №5 та 11, спеціалізованої природничо-математичної школи №16 за активну участь у літературному житті міста та підготовку конкурсантів, виховання у дітей любові до рідного слова і літератури. Особливі слова визнання Яковенко Т.С., керівнику театральної студії “Пролог” гімназії №1. Відчувається постійна робота з дітьми, бачимо гарні результати.
        Позаду хвилювання. Для когось із учасників це було перше визнання, перший вихід на сцену, перший успіх і перша перемога. Але всі учасники – просто молодці! Це наша прекрасна молодь, яка долучається до високих вершин сучасної української літератури і є прикладом для наслідування усім, хто любить поезію.
        А.Кульчицький відзначив високий виконавський рівень учасників, звернув увагу на артизм і майстерність художнього читання та вручив нагороди.

  Тетяна Біла, зав. відділом методичної та бібліографічної роботи Білоцерківської міської ЦБС.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше