• Бібліотечна “Країна метеликів”

        Бібліотека – світ особливий. З одного боку – скарбниця духовного досвіду людства, з іншого – соціальний інститут, покликаний доносити цей досвід до кожної конкретної людини, звертаючись до її особистості, враховуючи вікові смаки та уподобання.
        Читання – благодатна діяльність, котра відкриває шляхи життєвих орієнтирів, згуртовує людей, сприяє виникненню атмосфери духовної спільності.
  Відомий англійський астроном Джон Гершель сказав: “Привчіть людину до читання, дайте їй можливість задовольняти цю пристрасть, і ви зробите її щасливою. Ви залучите її до спільноти мудреців і дотепників, її друзями стануть найніжніші, найчистіші та наймужніші люди, які були окрасою людства в усі часи його історії. Ви зробите її громадянином усіх націй та сучасником усіх епох”.
        Діяльність бібліотеки-філії №3 є багатогранною. Вона створює для читачів максимально комфортне середовище, сприяє психологічному розвантаженню, відкрита для всіх тих, кому потрібна книга і розумне слово поради.
        Справити враження на сучасного читача, зробити бібліотеку яскравою, показати нестандартний зміст і форму, внести ауру новизни і творчості, працювати щоденно з людьми – завдання не з легких. Зміни, які відбуваються навколо, потребують нових рекламних рішень, нових підходів, свого стилю.
        Імідж нашої бібліотеки повинен довести, що ніхто інший, окрім неї, не може надавати таких різнопланових послуг. Ніде не створені такі умови для роботи  різних категорій користувачів, ніде про задоволення читацьких інтересів та потреб так професійно не турбуються, як у бібліотеці. Книгозбірня №3 міської ЦБС задовольняє читацькі вимоги і смаки: комфортність, яскравість, креативність. Ми спробуємо вам це показати.
       Дизайн і реклама – одні із найактуальніших і в той же час найменш висвітлених тем у бібліотечній роботі, тому освоєння рекламних методів вкрай необхідне в бібліотечних установах. На жаль послуги професійного дизайнера більшості з них поки що малодоступні. Хороший дизайн створює з хаосу порядок, а вдалий - не тільки значно збільшує шанс стати помітним, але і допомагає організувати зміст роботи у вигляді чіткого, послідовно логічного ланцюжка, здатного привернути й утримати увагу, цікавіше заявити  про себе. Гарний дизайн вимагає дотримання певних принципів: змістовності, доречності, пропорційності, стилістичної єдності, цілісності, стриманості і точності. З усього цього складається сила його впливу й візуальна привабливість.
        Завдання дизайнера на сьогоднішній день полягає в тому, щоб бібліотеки набули свого неповторного образу, що, безумовно, буде дієвим способом залучення користувачів та підвищення ефективності і якості бібліотечної діяльності взагалі, і рекламної діяльності зокрема.
        Чудовий дизайн-інсталяція “Країна метеликів” створена у бібліотеці-філії №3 руками молодого архітектора-волонтера, читачки нашої бібліотеки  Олесі Гнуди. Відомо, що більшість метеликів літає вдень і крила їхні яскраво виграють усіма кольорами веселки. Але, окрім денних метеликів, є ще й нічні, скромно забарвлені. Їхні крильця ніби шепочуть нашим відвідувачам: “Привіт, читачу. Хочемо тобі відрекомендуватися. Ми живемо там, де шелестять  сторінки книг і не можна розмовляти голосно. Там, де в монохромні рядки спресовані глибокі почуття, яскраві баталії, історія людства реальна й вигадана. Ми заглядаємо тобі через плече, коли ти гортаєш книгу”.
        Сподіваємося, що перебування у бібліотеці №3 стане корисним і радісним для всіх її відвідувачів. Ми запрошуємо вас переступити наш поріг, щоб разом подумати про традиції сімейного читання, про місце книги у сучасній сім’ї, про те, як книга, прочитана разом, допомагає спілкуванню з власними дітьми.  І відчути легкий помах крилець веселої та яскравої країни метеликів.

  Ксенія Гнуда, зав. бібліотекою-філією №3.
  .  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше