• Маршрутами семи чудес України

        Вже давно у нашому дружному бібліотечному колективі стало доброю традицією відзначати професійне свято цікавими екскурсійними поїздками. Не став винятком і рік нинішній. Ми відвідали славнозвісні міста – Кам`янець-Подільський Хмельницької області та Хотин Чернівецької області, що входять до семи чудес України.
        Хотинська фортеця, яка пережила не одне століття і бачила під своїми стінами полчища воїнів Османської імперії, народних месників війська Богдана Хмельницького 29 вересня 2012 року зустрічала невтомних бібліотекарів з Білої Церкви, які заради побачення з визначною історичною пам`яткою здійснили нелегкий восьмигодинний нічний переїзд.
      


   


       Коли розвіявся густий туман і похмурий осінній ранок поступово став теплим та погожим, ми побачили перед собою справді вражаючу картину – могутню і красиву стару фортецю, що височіла над широким Дністром.
       На відміну від середньовічних завойовників, нам не довелося брати її штурмом, всередину ми потрапили цивілізованим шляхом. Дякуючи безутомному екскурсоводу, який виявився неабияким фахівцем своєї справи та просто підкупив нас своєю обізнаністю, шанобливістю та своєрідним почуттям гумору, ми побачили місце історичної Хотинської битви, дізнались про перемоги козацьких військ, про видатних історичних особистостей та складний шлях українців до незалежності.
        Перебуваючи на території фортеці, ми пройшли її дорогами й містками, піднялись на кам`яні мури і високі вежі, відвідали церкви і підземелля.
     Оцінивши красу і велич Хотинської пам`ятки, ми поїхали оглядати ще одну оборонну споруду – знамениту стару фортецю Кам`янця-Подільського, яке називають містом, де оживає історія і яке поєднало в собі традиції шести народів: українців, поляків, турків, росіян, євреїв, вірмен. Оскільки територія музею виявилася не дуже великою, а екскурсія тривала всього сорок п`ять хвилин, можна було постріляти з лука, викарбувати власну монету, сфотографуватись, купити сувеніри чи просто поблукати бруківкою, кожний камінчик якої нагадував унікальну історію, овіяну сотнями легенд, зокрема, про Устима Кармелюка, який тричі був закутий у темницях фортеці.
     Виявилося, що Кам`янець-Подільський і Хотин є кінематографічно привабливими поселеннями, адже саме тут знімалися знамениті “Три мушкетери”, “Вогнем і мечем”, “Стріли Робін Гуда”, “Тарас Бульба” і знайома усім з дитинства “Стара фортеця”.
       Але все хороше швидко закінчується. Підходила до завершення і наша мандрівка.  Нас знову чекала нелегка дорога, але хороший настрій і безліч позитивних емоцій переповнювали всіх.
       До приємних спогадів про відвідини цього чарівного куточка української землі додалися мальовничі пейзажі ранньої осені.
      Ця поїздка стала реальністю завдяки профспілковому комітету ЦБС на чолі з Тетяною Ямінською, а фінансові витрати взяв на себе соціальний центр Віталія Чудновського. Таким був його подарунок працівникам бібліотек міста з нагоди  їх професійного свята.       

  Наталія Семененко, провідний бібліотекар ЦБ.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше