• Секрети українського лялькарства

          З давніх давен у кожній українській родині лялька-мотанка виконувала роль оберегу, була символом єднання матері і дитини. Мати, ідучи на роботу і залишаючи дитя вдома, замотувала фрукти чи хліб у шматочок тканини, прив`язувала паличку і давала як іграшку, як забаву для дитини.
          Відродити давню традицію українського лялькарства вирішили члени клубу “Сузір`я” Академії пенсіонерів, діючого у бібліотеці-філіалі №9, які запросили майстриню Віолетту Гуменюк провести показове заняття з виготовлення ляльок-мотанок. На початку зустрічі присутні дізналися про історію виникнення цієї ляльки. Символічним є те, що лялька-мотанка не шиється, а робиться лише за допомогою ниток, стрічок, шляхом намотування та має бути безликою. Спідниця уособлює землю, сорочка – три часи: минулий, теперішній, майбутній, головний убір – очіпок, стрічка чи хустка – зв`язок із небом. У кожної майстрині вийшла своя лялька – вишукана і неповторна.
          “Вчитись ніколи не пізно” – під таким девізом члени Академії навчаються всьому новому. Тому на наступному занятті “академіки” вирішили продовжити виготовлення ляльки, але за більш складнішою технологією.

    Світлана Могорит, зав. сектором бібліотеки №9.    Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше