• Місія творити добро

        Історія волонтерства нараховує 90 років. Рух виник під Страсбургом у 1920 році. Німецька і французька молодь добровільно відбудовувала розрушені війною господарства по обидві сторони кордону. Пік розвитку волонтерського руху прийшовся на роки «холодної війни».
        З 1990 року волонтерство почало розвиватися в Росії та Україні, але прививати ідеї добровільної праці на благо інших надзвичайно важко.    І все ж таки ті, хто добровільно віддає свій час і сили, допомагає тим, хто цього потребує – у нас є! Студенти-волонтери працюють у благодійних організаціях перекладачами, охороняють природу, пам`ятки культури, очищають територію від сміття, пропагують донорство і профілактику СНІДу. Вся ця безкорислива допомога очищає людську душу. Волонтерство – результат морального зростання людини і суспільства вцілому.  Головне, щоб його було побільше – це і стане знаком довгоочікуваного оздоровлення суспільства.

        11 липня у Центральній бібліотеці міста проходила святкова зустріч членів клубу “Сільвія” (керівник Центру розвитку громадських ініціатив Н.А.Соколенко) з благодійниками з Італії, подружжям Наді та Джанні Менжин. На зустріч прийшли діти та батьки з неповних, багатодітних, малозабезпечених сімей, волонтери. Зустріч відбулася на високому, організаційному рівні. І дорослим, і дітям було цікаво. Присутні мали змогу ознайомитися з виставкою дитячих робіт (з паперу, пластиліну, бісеру). Дітлахи із задоволенням подивилися виставу лялькового театру на біблійну тему. Ляльки для вистави виготовляли діти разом з мамами. Зворушливими були виступи маленьких артистів сімей Каструбіних, Середніх, Марчук, Гарнах-Салахових, які своїми талантами здивували італійських гостей. Вони декламували вірші, співали, танцювали.
        Протягом двох з половиною років волонтерами в українсько-італійському проекті «Прийомні діти» є бібліотекарі Центральної бібліотеки м. Білої Церкви. Ці інтелігентні, безкорисні люди, не рахуючись із власним часом, щомісяця допомагають Центру громадських ініціатив закупляти одяг, взуття і все необхідне для малозабезпечених сімей. Вони добре ознайомлені з побутовими умовами та потребами кожної родини. Крім того бібліотекарі займаються духовним ростом кожної сім`ї.
        На засіданнях клубу «Сільвія» відбуваються зустрічі з письменниками, художниками; проводяться заходи на морально-етичні теми, майстер-класи по кулінарії, бісероплетінню…
       За словами Н.А.Соколенко Центр розвитку громадських ініціатив визнаний партнерами – Міжнародною асоціацією «Children first onlus» («В першу чергу діти») найкращою волонтерською організацією серед подібних організацій світу. Крім бібліотекарів Центральної бібліотеки Л.Ф.Чупак, Т.Г.Білої, Л.Г.Вилегжаніної та Н.О.Семененко, волонтерами «Children first onlus» є студенти факультету лінгвістики БНАУ. На даний час секретарем Центру розвитку громадських ініціатив та перекладачем є випускниця БНАУ Марина Машляковська, студентка Київського музичного училища Станіслава Клішина та викладач гімназії №1 Тетяна Клішина.  Працюють волонтерами Олександр Кирішун, студент Київського Національного університету будівництва і архітектури; вчителі Надія Євтихіївна Філіпс та Єфросинія Петрівна Король, інженер Лариса Євгеніївна Сердюк та домогосподарка Тетяна Валеріївна Фещенко.


  Олександра Непотачева, читачка Центральної бібліотеки.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше