• Центральна бібліотека – учасник міжнародного проекту “Перш за все – діти”

        11 липня у літературній вітальні Центральної бібліотеки відбулося 11-те святкове засідання клубу “Сільвія” (спільний проект з Центром розвитку громадських ініціатив, голова Н.А.Соколенко), на яке завітали почесні гості з Італії, партнери Центру з організації “Перш за все – діти” – італійська письменниця і журналістка Наді Менжин зі своїм чоловіком Джані Менжин, які опікуються малозабезпеченими сім`ями, учасниками проекту “Прийомні батьки”.
        Наді написала книгу “Передайте останній привіт моїй мамі” і зібрані за неї кошти пожертвувала дітям Пакистану. Зараз  вона збирає матеріал і пише книгу про дітей України, а зібрані від продажу книги гроші підуть для дітей Білої Церкви. Тому у своєму виступі італійська гостя розповіла, що 10 липня вона відвідала малозабезпечені сім`ї разом з Ніною Андріївною і бачила багато бідних дітей, про яких думає завжди. “Ситуація у цих сім`ях дуже сумна, але я оптимістка і впевнена, що ми будемо робити важливі справи, щоб допомогти їм. Я зрозуміла, що вам потрібні ще прийомні батьки і я буду говорити з Сільвією Ейбл, яка очолює нашу організацію, про те, щоб розширити цей проект у Білій Церкві. Коли я приїду в Італію, я розповім про все побачене тут і пережите мною своїм друзям, щоб усі знали про ваші проблеми”, – сказала вона.

        Наді подякувала Ніні Соколенко, Любові Вилегжаніній, Наталі Семененко, Людмилі Чупак, Тетяні Фещенко, Ларисі Сердюк та всім волонтерам цього проекту, наголосивши на важливості й необхідності добрих справ і побажала оптимізму всім.
        А діти і батьки з клубу “Сільвія” підготували концерт під керівництвом волонтера Станіслави, студентки музичного училища, ведучими якого також були волонтери Галя і Марина.
       Щирими оплесками присутні нагородили виступи родини Середніх – бабусі Ельвіри, мами Каті, Ігоря та його маленького братика за гарне виконання пісень та віршів. Красиві, усміхнені дві жінки ніжними голосами заполонили весь зал, запали в душу кожному і непомітно заспівали всі: малі й дорослі.
        Перші кроки до артистичної кар`єри зробив і найменший учасник проекту Ілля Смачов, прочитавши вірш про Козлика, а Костя Сердюк, учень кадетського класу, пише вірші, грає на скрипці і мріє стати військовим лікарем, як був його тато. Він виконав два твори Бетховена.
         Сім`ю Марчук представила Мирослава, яка не тільки виразно продекламувала вірш про Україну у красивому віночку та вишиванці, а й станцювала народний танець. Її сестричка Юля зібрала найбільшу кількість одягу для благодійної роздачі родинам Білої Церкви.
        Людмила Каструбіна, мама багатодітної родини, вчить вірші з маленьким Ярославом, які ми і прослухали, а Максим Каструбін порадував усіх танцем у стилі хіп-хоп. Як висловилася пізніше мама юних талантів, пані Людмила, концерт приніс радість і подарував святковий настрій усім присутнім і подякувала за любов і підтримку малозабезпечених сімей усіх учасників проекту.
        Тріо вокалістів Катрусі та Андрійка Манджури та їхньої мами заспівали пісню про маму, яку разом з ними співав весь зал. Сподобався всім і вірш, який Андрійко прочитав англійською мовою.
        Сім`я Білових – доньки Ліза, Софійка та мама Ніна – справжні умільці-майстрині. Їхні вироби були представлені на виставці поробок, а Ліза ще й розвеселила нас прочитаною гуморескою. Родина Салахових підготувала казку, створивши ляльковий театр, заспівала пісні.
        Бібліотечні працівники підготували книжкову виставку “Висока місія творити добро”, на якій представили матеріали місцевих ЗМІ про роботу клубу “Сільвія”  та пісенний дарунок усім присутнім від солісток ансамблю “Калина” Ганни Нагорної та Лариси Кузьмінської. Волонтер Катя Даценко трішечки перевела їхні виступи італійською мовою для гостей.  Зі словами побажань до присутніх звернулися й в.о. директора ЦБС Р.Григоренко та зав. відділом методичної та бібліографічної роботи Т.Біла. Джані Менжин поділився враженнями від перебування в Україні та в Білій Церкві, адже тут він вперше. “Відчуваю серцем ваші позитивні емоції. Вражений артистичністю талановитих дітей”, – сказав він.
        Після урочистостей продовжилося вільне спілкування, фотосесії, перегляд виробів з виставки, обмін подарунками на пам`ять.

  Тетяна Біла.
  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше