• Чорнобильський слід у долях і в душах

  Голосить дзвін стривожено у квітні,
  Засмучує весняні дні привітні,
  Озветься в серці кожної родини
  І стогоном у грудях України.

        Чорнобиль… Тепер це слово знає весь світ. Чорнобиль – це мука і біль, це – подвиг і безсмертя, це – наша пам`ять.
        Напередодні 26-ї річниці з дня трагедії на ЧАЕС у центральній бібліотеці для дітей відбулася зустріч учнів 9-10-х класів ЗОШ №4 з ліквідаторами аварії.  Без пафосу та високих слів гості розповідали учням про події, безпосередніми учасниками яких вони були у 1986 році. На той час старшина Прип`ятської міліції Фомінський Юрій Іванович,  в ту ніч ніс  службове чергування і вже  через декілька хвилин після вибуху опинився біля реактора, а його колеги, Веред Дмитро Федорович та Беник Дмитро Іванович, у 86-му працівники Білоцерківської міліції, займалися організацією евакуації жителів міста Прип`ять. 

       Згадуючи пережиті події, ліквідатори знову переживали тривогу та хвилювання, які передавалися і всім присутнім. Головною думкою зустрічі стало те, що героями були всі, хто опинився у вирі подій, і безстрашно та жертовно боровся з невидимим ворогом, усвідомлюючи всю небезпеку радіації.
       Старшокласникам було цікаво спілкуватися з учасниками реальних подій, виникало багато запитань, і запланована сорокахвилинна зустріч переросла у більш як годинний діалог.
       Зустріч провела методист ЦДБ Тамара Антонівна Шпак, яка звернула увагу присутніх на книжкову виставку «Чорний біль пам`яті», сказала гостям  багато теплих слів, тому що й сама в той час  була жителькою Чорнобиля і брала участь у ліквідації аварії.
       Наприкінці зустрічі учні квітами вшанували своїх гостей – героїв-чорнобильців та запалили свічку пам`яті на честь тих, хто згорів від мирного атому.  
                                                           Олена Корнієнко, зав. відділом ЦДБ.
       


  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше