• Міський голова Василь Савчук: “Люблять співати в Україні...”

        Споконвічні людські цінності: матір – любов – добре серце – щира душа – хлібне поле – квітуча земля – дружба – завжди оспівуються в українських піснях. У звітному концерті муніципального народного хору “Від серця до серця” (худ. керівник Володимир Клюєв), який відбувся 4 квітня у Будинку органної та камерної музики брала участь і наша колега, учасниця хору – бібліотекар Лариса Кузьмінська, а її підтримати і насолодитися гарним злагодженим співом земляків прийшли бібліотечні працівники ЦБС та учасники клубів із Академії пенсіонерів, які працюють при бібліотеках міста.
         Пісня заполонила душі, злетіла під купол, розквітла на вустах слухачів чарівними посмішками. Майже дві години “лунали Вкраїни срібні голоси” у залі і оплески вдячних слухачів довго не вщухали після кожної пісні. Коли заспівували сильні чоловічі голоси, мороз пробігав по тілу. А пісні “Любий брате, маму бережи”, “Із походу повертали козаченьки”, “За селом”, “Явір та яворина”, “Гарний козак, гарний”, “Ой послала мене мати, до Дунаю хусти прати”, “Єднаймося, люба родино” виконані з особливим піднесенням, з`єднали воєдино співаків і глядачів. Зал жив піснею і Україною.
        Звучали пісні в обробці Василя Бортника, баяніста хору “Ой, їхав козак з гори та в байрак”, “Явір та яворина”, “Чи ти чув миленький”. Сюрпризом вечора для любителів співу стали аж три прем`єри українських народних пісень: “Чом, чом, земле моя”, “Гиля, гиля, сірі гуси” та “Єднаймося, люба родино”  (сл. М.Каменюка. муз. В.Газинського). Найкращі слова подяки заслуговують солісти Едуард Чайка та Михайло Ковтун, маленька солістка Дар`я Олійник, яка продовжує сімейні традиції хорового співу своїх батьків та баяністи Василь Бортник й Анатолій Бондаренко.
        Звітний концерт – це підсумок титанічної праці керівника Володимира Клюєва та всіх п`ятдесяти восьми учасників хору. З 2005 року хором опікується міський голова Василь Савчук. Радісно було бачити його й на концерті.
        В Україні одним із яскравих національних атрибутів є українська народна пісня. Люблять співати всі українці, проте, як зазначив В.Савчук, професійний виконавський рівень хору дуже високий. І ще, – продовжив міський голова, – впадає в очі те, що найкращі жінки міста співають у хорі “Від серця до серця”. З них можна писати портрет української жінки. А чоловіки у хорі – всі, як один – козаки! Тільки духовно багаті, освічені і культурні люди можуть так відчувати музику і доносити пісню.
         Василь Петрович вручив грамоти хористам Бублик О.А., Євтушенку О.В., Зиковій В.П., Квачко Г.І., Рибак А.М. та подякував керівнику колективу В.Д.Клюєву за творчість, за пісню, за натхненну працю.

  Тетяна Біла.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше