• “Подвижники потрібні як сонце” А. Чехов

         Лише три місяці минуло з презентації книги Євгена Чернецького “Браницькі” і ось знову знайомимося з новим ужинком нашого історика-краєзнавця – популярним краєзнавчим виданням “Історія Білої Церкви: події, постаті, життя”, виданим коштом Володимира Полочанінова, презентація якого проходила 27 березня у конференц-залі Київської обласної торгово-промислової палати. Ця подія викликала інтерес у наукових колах міста, серед краєзнавців, бібліотечної спільноти, творчої інтелігенції, журналістів, тому й у залі зібралося близько двохсот гостей.
        Презентація розпочалася переглядом історичних документів та світлин, використаних у книзі, які допомогли присутнім налаштуватися на сприйняття матеріалів книги.
        Ведуча заходу Т.Біла, завідувачка відділу методичної та бібліографічної роботи Білоцерківської МЦБС представила книгу-іменинницю, яка присвячена 980-річчю заснування Великим князем Київським Ярославом Мудрим міста Юр`їв (Святий-Георгій-на-Росі) та 460-річчю будівництва Великим князем литовським Зиґмунтом-Августом Білоцерківського замку. У книзі долі білоцерківців та життя міста показане на тлі історії Центрально-Східної Європи від Середньовіччя і до перших кроків самостійної України.

         Розмову про популярне краєзнавче видання розпочав заступник міського голови М.А.Антонюк, який відзначив успіхи автора книги, підкреслив важливість таких досліджень, подякував благодійнику В.Г.Полочанінову за його розуміння проблеми дослідження історії Білоцерківського краю і підтримку науковців міста, адже це видання побачило світ завдяки подвижництву і шляхетності Володимира Геннадійовича, який і був запрошений до слова. Меценат перерахував декілька причин, які спонукали його профінансувати цей проект. Перш за все він переслідував мету – донести історичні відомості про місто до білоцерківчан, і, особливо, молоді.
         Шкала цінностей у кожного своя, свої шляхи пізнання самого себе та власні прагнення. І як добре, що поміж нас є люди, які прагнуть зробити наш світ гармонічнішим, гуманнішим, толерантнішим, освіченішим, більш поінформованим. Я це говорю про мецената В.Г.Полочанінова.
         Євген Чернецький, історик-краєзнавець, розповів про роботу над книгою і матеріали, використані при написанні книги, про свої задуми і працю над новими.
         Своїми роздумами-оцінкою книги поділився з присутніми В.О.Іванців, письменник, перекладач, голова міськрайонного об`єднання ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка і редактор книги, а видавець О.В.Пшонківський ознайомив із творчими проектами Є.Чернецького і видавництва “Яніна”, над якими працювали раніше і тими,  що дадуть нам змогу побачити нові книги науковця.
         Вісімнадцять років тому вийшла перша книга “Біла Церква: шлях крізь віки”, найповніше на той час краєзнавче видання. Очолював редколегію П.І.Юхименко, тому з увагою прислухалися присутні до слова професора, доктора економічних наук, ректора Білоцерківського інституту економіки і управління ВНЗ “Відкритого Міжнародного університету розвитку людини “Україна”,  який зробив кваліфікований аналіз книги, відмітивши оригінальність викладу матеріалу в ній.
         Завідувач кафедри БНАУ, кандидат історичних наук О.В.Нестеров зупинився на порівнянні нових архівних матеріалів, наведених у книзі, з раніше відомими нам фактами.
         Багато місця у своїх дослідженнях Євген Чернецький присвятив гордості Білої Церкви – зеленій перлині краю, його візитівці – дендропарку “Олександрія”. Є у нього спільні праці по “Олександрії” з директором дендропарку, кандидатом біологічних наук С.І.Галкіним, який поділився своїми думками про історичне минуле, сучасне та майбутнє нашого улюбленого дендропарку.
         Почесний житель Білої Церкви, ім`я якого занесене до Золотого фонду міста, В.П.Залєвський подякував усім, хто долучився до цієї благородної справи – автору Є.Чернецькому, редактору В.Іванціву, видавцю О.Пшонківському та благодійнику В.Полочанінову і відмітив необхідність підтримки таких проектів і їх важливість для міста.

  Тетяна Біла, зав. відділу методичної та бібліографічної роботи Білоцерківської міської ЦБС.  Поділись з друзями:
Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше