• Смакота і в будні, і в свята

  Душа ти наша, Масниця,
  Приїдь до нас у гості
  На горах покататися,
  У млинцях повалятися!

         Масниця – веселі проводи зими, осяяні радісним очікуванням близького тепла, весняного оновлення природи. Навіть млинці, неодмінний атрибут масниці, мають ритуальне значення: круглі, рум`яні, гарячі, вони – наче символ сонця, яке вже яскравіше світить, продовжуючи дні.
         На вулиці сиро, під ногами «весняні ріки» від талого снігу, а у нашій книгозбірні тепло, сонячно, по-домашньому затишно і …так смачно пахне.
         24 лютого на масляний тиждень у бібліотеці-філії №3 зібралися члени клубу «Надія» Академії пенсіонерів Благодійного фонду К.Єфименка на кулінарні посиденьки.
        Усім присутнім про прадавні обряди Масниці нагадали завідувачка бібліотеки Ксенія Гнуда та бібліотекар Леся Кравчук.
        Яких тільки млинців не приготували господині Залізничного селища! Пшеничні та гречані, вівсяні й картопляні, на молоці та пиві, дріжджові і прісні, з усілякими начинками і без, зі сметаною, медом, маслом, варенням. Частувався цими смаколиками і Завадко Сергій Вікторович, представник Благодійного фонду К.Єфименка.
        Пісні, жарти, примовляння, а ще млинцеві ворожіння. Бо далі – зав`язуємо пояси і постуємо аж до Великодня. Шкода, що Костянтин Олексійович  Єфименко та Ткач Олена Дмитрівна не поласували млинцями,  це вони зроблять лише віртуально.

  Любов Бушмакіна, координатор клубу «Надія».  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше