• Майстер-клас з виготовлення ляльок-мотанок у бібліотеці № 10

        Стало доброю традицією бібліотеки-філії № 10 проводити майстер-класи з виготовлення лялечок-мотанок. І чого тут тільки не робили наші відвідувачі слідом за майстринею Світаною Цисар! І традиційну мотанку, і пухкеньку зерняночку на достаток... А напередодні Масляної постійна група учасників виготовляла Масляну (мотанку з великим млинцем у піднятих догори руках).
         Лялька-мотанка – українська народна лялька, символ жіночої мудрості, родинний оберіг. Здавна у кожній родині лялька-мотанка виконувала роль оберега, була символом мудрості, берегинею роду, символом праматері та зв`язку між поколіннями, одна із найстародавніших іграшок і сакральних (священних) істот нашого народу, якій тисячі й тисячі років.
        Оскільки робилась лялька-мотанка з тих матеріалів, які були під руками – чи то солома, чи старі непотрібні речі, а одягалась в клаптики матерії зі старого одягу матусь і бабусь, то й не дивно, що така лялька, зроблена власноруч, оспівана піснями, обласкана казками, одягнена в усе своє, домашнє, рідне – вважалась оберегом у родині. Якщо в сім`ї хворіла дитина, то їй робили спеціальну ляльку-мотанку, яку змотували з тієї трави, яка допоможе при хворобі, її давали дитині – і забавка, і цілющий ефект!
        Сам процес створення ляльки є зцілюючим, магічним дійством. Це свого роду арт-терапія!

  С.Зінченко, член бібліотечної ради філіалу №10.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше