• Петриківське королівство Наталії Стативої-Жарко

        23 січня 2012р. у народознавчій світлиці бібліотеки-філії №3 відкрилася виставка Наталії Іллівни Стативої-Жарко, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України.
        Народилася мисткиня. у с.Петриківка Дніпропетровської області. У 1982-1986рр. навчалася в Дніпропетровській дитячій художній школі, у 1987-1991рр. – Дніпропетровському державному художньому училищі. З 1991 по 1992рр. працювала майстром декоративного розпису експериментального цеху Дніпропетровського художньо-виробничого комбінату (с.Петриківка). Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України з 1995 року. Приймає участь у виставках декоративно-прикладного мистецтва з 1985року.

        Використовуючи столітні надбання петриківського розпису, майстриня вдало поєднує традиційні мотиви та технічні можливості з пошуком нових образних ліній, сучасних засобів для їх втілення. Таким чином створюються, як суто декоративно-вжиткові речі (посуд з дерева, кераміки), так і графічні твори (листівки, календарі), які були надруковані в Україні та за її межами.
        На виставці представлені картини намальовані олією на полотні: «Ромашки», «Гладіатор», а також розписані скриньки, вази, таці, лопатки, дощечки, писанки, підсвічники.
        З лютого місяця у бібліотеці мисткиня буде проводити майстер-класи петриківського розпису для всіх бажаючих.

  Юлія Сидоренко, бібліотекар філії №3.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше