• “Хіба ж даремно вік було прожито, Як є між нами на землі місток”

           Січневими  днями Білою Церквою  крокує фестиваль «Соборні дзвони», засновником якого є Володимир Іванців, голова міської організації «Просвіта», член Національної спілки письменників України.  В рамках фестивалю у бібліотеці-філії № 10 відбулася значуща подія – презентація книги Володимира Підпалого «Золоті джмелі», яка представляє повний поетичний доробок поета та спогади багатьох письменників про нього.
           Ведуча Ганна Нагорна, землячка-полтавчанка  письменника,  щиро та душевно розповідала про його нелегку долю, творчий шлях, коротке, але щасливе сімейне життя. Найбільш плідний період творчості Володимира Підпалого прийшовся на шістдесяті роки, серед його друзів були відомі поети шістдесятники, творчість яких, як і творчість Володимира Олексійовича, була   неприйнятною і загрозливою для тодішнього радянського керівництва. Все його життя, все його єство та творчість були пронизані безмежною любов`ю до рідного слова, рідного краю, до України.  Такі ж почуття він сіяв у душах своїх читачів та в душах своїх дітей, які рано залишилися без батька. Тяжка хвороба передчасно вирвала поета з лав вірних синів України, борців за її правду та невмируще українське слово, коли він пішов за межу, йому було лише 37 років.  До останніх його днів поруч із ним була вірна, любляча дружина, порадниця Ніла Андріївна. Саме вона зробила все можливе, щоб не розгубилась творчість чоловіка, зберігся його духовний спадок.

          Ніла Андріївна була почесною гостею на презентації. Разом із нею присутні поринули в спогади, де відкрилася й інша грань непересічної людини, не лише громадянина, борця, а й люблячого чоловіка, турботливого батька. Творчість Володимира Підпалого побачила світ лише після його смерті, завдячуючи дружині, яка все своє життя присвятила тому, щоб вирвати його ім`я із абревіатури  «та ін.».
           На вечорі звучали вірші автора у виконанні учнів 2-Б та 10-А класів ЗОШ № 5: Тетяни Бровченко, Марії Алексеєнко, Анастасії Тищенко, Вікторії Степурко, Юлії Ковч, Анастасії Некраш, вчительки української мови та літератури Мартинюк Тетяни Вікторівни. Всім присутнім учасниці ансамблю «Спадщина» подарували чарівну, мелодійну українську народну пісню, якою так захоплювався Володимир Підпалий. Теплим словом згадав  поета Володимир Іванців, який був особисто з ним знайомий. Виконуюча обов`язки директора міської ЦБС Р.П.Григоренко подякувала організаторам та гостям зустрічі за тепле, душевне спілкування, зауважила, що щира й земна творчість Володимира Олексійовича знаходить відгук у людських серцях.  
                                                Олена Корнієнко, зав. відділом ЦДБ,
                                                Тамара Шпак, пров. бібліотекар ЦДБ.

       
     Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше