• Народна лялька-мотанка – оберіг наших душ

         Лялька, як дитяча іграшка і оберіг родини й Роду, як могутній магічний талісман та символ зв’язку між поколіннями, знана в багатьох традиційних культурах земної кулі – від Аляски до Австралії, від Африки до України. Ляльки різних народів відрізняються між собою ззовні і матеріалом, з якого зроблені.
         Традиційна українська лялька-мотанка з давніх часів виконувала роль оберегу, була берегинею роду, символом матері-прародительниці. 
         Майстриня з виготовлення ляльок-мотанок Світана Цисар провела у центральній бібліотеці для дітей майстер-клас для учнів ЗОШ №4. Процес виготовлення ляльок та вже готові мотанки, яких показувала дітям авторка, викликали неабиякий інтерес. Для сучасних дітей лялька-мотанка, за їх же словами, якась чарівна. Тому, виникла ідея, під час чарівних новорічно-різдвяних свят організувати виставку народної ляльки. Пані Світана люб’язно пристала на нашу пропозицію, і ось уже третій тиждень радують відвідувачів ЦДБ ляьки-мотанки, ляьки-крупянички, ляльки-Дзвіночки та лялечки «На щастя». Багато хто з відвідувачів цікавиться технікою виготовлення таких народних оберегів, тому сподіваємось, що на наших читачів чекає ще не один майстер-клас від Світани Цисар.
   
                                                           
    Олена Корнієнко, зав. відділом ЦДБ  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше