• Презентували нове дослідження Євгена Чернецького

        27 грудня у Будинку органної та камерної музики відбулася знаменна для Білої Церкви подія, яка ще раз підтвердила статус нашого міста як  потужного наукового центру столичної області.
         Цього дня аудиторія заходу свідчила про непересічне дійство, яке зібрало у залі академіків і професорів, докторів та кандидатів наук, науковців БНАУ, Білоцерківського інституту економіки та управління ВНЗ ВМУРоЛ “Україна”, КОІПОПК, краєзнавчого музею, технолого-економічного коледжу, директорів ліцею, колегіуму, гімназій, ЗОШ міста, письменників-краян, вчителів історії та літератури, лікарів, працівників культури, художників, депутатів міської та Київської обласної рад. І все це з приводу презентації унікальної книги “Браницькі”, в якій узагальнено багатолітній науковий доробок краєзнавця, кандидата історичних наук, завідувача відділу інформаційно-краєзнавчої роботи міської централізованої бібліотечної системи Євгена Чернецького.
        Це прямо-таки енциклопедичне видання у 736 сторінок, підготовлене до друку видавництвом Олександра Пшонківського “Яніна” накладом у 2000 примірників. Редактором книги є Володимир Іванців. Книга видана коштом Білоцерківського благодійного фонду Костянтина Єфименка.
  Дослідження виконане за підтримки та згідно з плановими дослідженнями Білоцерківської міської централізованої бібліотечної системи, Білоцерківського краєзнавчого музею і Товариства охорони старожитностей Київщини. У книзі висвітлено історію Браницьких – одного з найбільших знаменитих родів герба Корчак. Представлено біографії найвидатніших представників роду. Описано розвиток двору графів Браницьких у Білій Церкві, продемонстровано напрямок розвою їхніх маєтків та резиденцій. Презентацію відкрив міський голова Василь Савчук, привітавши усіх з новою книгою, яка розкриває історичні сторінки нашого краю і подякував авторові книги і меценатові, які напередодні Нового року зробили цінний подарунок громаді Білої Церкви.
        Іменинник події Євген Чернецький адресував слова вдячності творчому колективу, який працював над виданням книги: Володимиру Іванціву, Юрію Кирилову, Олександру Пшонківському, Олені Кошовій, Рафалу Позорському, Олексію Стародубу і, звичайно ж, Костянтину Єфименку та його команді, зокрема Олені Ткач, виконавчому директору Білоцерківського благодійного фонду Костянтина Єфименка, та В`ячеславу Вереду.
  Костянтин Єфименко розповів про проекти, які втілює в життя у Білій Церкві благодійний фонд. Зокрема, будівництво церкви на Замковій горі та міської картинної галереї, спорудження декількох об`єктів у дендропарку “Олександрія”.
        Супроводжували дійство самодіяльні актори театральної студії “Пролог” гімназії №1 ( художній керівник Тетяна Яковенко), інсценізуючи епізоди з п`єси Марини Богуш “Діяння Браницьких в літопису міста”, учасниці літературної студії “Первоцвіт” при ЦТДЮ “Соняшник” (керівник Віра Гутник) та юні співачки народного вокального ансамблю “Співограй” (керівник Ольга Гаврилюк).
        Приємним сюрпризом кожному з присутніх на заході стала подарована книга. Ось де великодушність мецената, ось у чому проявилася справжня любов автора до рідного краю, ось наша данина пам`яті вдячних нащадків.

      Тетяна Біла, завідувачка відділу методичної та бібліографічної роботи Білоцерківської міської ЦБС.  Поділись з друзями:
Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше