• Українські вечорниці “В кожній хаті в Україні вареники варять нині”

         3 давніх-давен славилася Україна таким звичаєм, як ворожіння у ніч на Андрія. Ця давня традиція – прекрасний витвір людської фантазії, призабутий сьогодні.
         12 грудня ожили Андріївські вечорниці в бібліотеці №1 для дітей, наповнені українським колоритом. Читальна зала перетворилась у світлицю, прикрашену іконою, вишитими рушниками, домотканими килимами. На столах, застелених вишиваною скатертиною, вареники з картоплею, капустою, вишнями, узвар у полив`яних глечиках.
          Дівчатка й хлопці, запрошені гості (сім`я Дегтяренків) та і самі бібліотекарі одягнені в український національний одяг. Окрім веселих розмов, пісень та розваг, таємничим ритуалом на вечорницях було ворожіння на каблучках – золотій, срібній, мідній, що сховались у мисці з пшеницею. Неабияким клопотом переймались дівчата, бо бажання знати свою долю наперед – то є велика сила. Потім забавлялись з балабушками, які пес ніяк не хотів їсти. Гарний півень у намисті і брилі у дзеркало видивлявся, обіцяючи дівчатам гарного судженого. До цих дійств хлопців не допускали, а от коли прийшла пора Коцюбинського та Калитинського, то вже дали вони собі волю, кусаючи сонячну Калиту з медом та маком на воді з 12 криниць.
         Потім усі пригощалися варениками, запиваючи їх домашнім узваром з грушок, сливок, вишень. Свято вдалось на славу.
   

  Валентина Шлапацька, зав. бібліотекою №1 для дітей.
  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше