• 212 світанків з Миколою Вінграновським

        Вельми небуденне явище в нашій літературі — поезія Миколи Вінграновського... Проте і проза його навдивовижу поетична. Він у всьому поет. А щоб пізнати поета, радив колись мудрий Гете, треба піти в його країну... Що ж таке: поетова країна?.. Це і земля, де він народився і зростав, де вбирав у себе безліч вражень дитинства, що формували основу його духу. Це і доба, що дала настроєність і масштаб цьому духові. Про це розповідав у центральній бібліотеці для дітей на зустрічі з учнями 9-10-х класів ЗОШ №4 заслужений працівник культури України, поет-пісняр, товариш М.Вінграновського Анатолій Іванович Кульчицький. Він познайомив присутніх з творчістю письменника, режисера, сценариста, актора, представив його твори, перекладені іншими мовами і презентував свою книгу «212 світанків з Миколою Вінграновським».
          З розповіді А.І.Кульчицького діти дізналися цікаві історії з життя Миколи Степановича, про його любов до Білоцерківщини, про  дні, проведені на берегах  Росі. Саме Анатолій Іванович був першим слухачем його поезій, частим гостем в його домі і, звичайно ж, вірним другом у мандрівках Білоцерківщиною.
         Микола Вінграновський – автор доброго десятка поетичних і прозових книг для дітей, серед яких – «Літній вечір», «Ластівка біля вікна», «Первінка», «Сіроманець», «У глибині дощів», а також роману «Северин Наливайко», кількох кіносценаріїв.
  Твори письменника перекладено російською, литовською, естонською, грузинською, чеською, словацькою, польською, румунською, англійською, португальською та іншими мовами світу.
        Микола Вінграновський – лауреат Національної премії України імені Т.Г.Шевченка та премії Фундації Антоновичів (США).  
        7 листопада  2011 року  Миколі Вінграновському виповнилось би 75 років, нажаль він пішов в інший світ та залишив по собі величезну спадщину. Тож вклоняємось світлій пам`яті «неперебутнього Майстра».

  Олена Корнієнко, зав. відділу ЦДБ.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше