• 1000 і 1 вузлик Каті Бєлової або трошки більше про макраме

         20 жовтня на абонементі бібліотеки №8 Білоцерківської міської ЦБС відбулося друге заняття з вузликового плетіння, яке провела юна майстриня Катя Бєлова за підтримки творчого об`єднання “Масажока”.
        
         Історія цього ремесла сягає глибини віків і вважається, що походить від моряків. У Середні віки мистецтво художнього плетіння проникло в Європу і в XIX столітті отримало назву «макраме», що в перекладі з арабської означає «бахрома». Саме з тих пір починається широке захоплення плетінням у європейців. Варто сказати, що на Американському континенті існувало вузликове письмо Кіпру, зокрема, ним користувалися Інки. Та, на жаль, нікому до цих пір не вдалося прочитати ці старовинні «руков`язи”.
         Навчитися мистецтву плетіння прийшло з півтора десятка молодих дівчат. Катя Бєлова пояснила присутнім, що вони будуть освоювати техніку “кавандолі”, яка названа на честь її винахідниці  Валентини Кавандолі. Ця техніка характерна використанням кольорових ниток в роботі. Розповівши про історію виникнення плетіння, Катерина зауважила, що в 60-х роках минулого століття саме за допомогою “кавандолі” “діти квітів” створювали свої нехитрі прикраси.
         Звісно, молодь прагнула навчитися плести для себе всілякого роду “фєнєчки”, брелоки, веселі різнокольорові шнури, які потім використовуються в зачісках. З різним успіхом давалося навчання дівчатам, але Бєлова терпляче пояснювала і показувала прийоми плетіння. Зрештою, це принесло результат і ніхто не залишився без власноруч зробленої прикраси.
        В планах “Масажока” й надалі допомагати молодим майстрам, які працюють в напрямку “хенд-мейду”, проводити свої виставки і майстер-класи. Такі заходи будуть розширювати світогляд молодих мешканців Білої Церкви, заохочувати їх майструвати власними руками, популяризуватимуть ремесла і стимулюватимуть до вивчення культури.


  Тетяна Виговська.

     Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше