• Біла Церква часів графів Браницьких

  Біла Церква часів графів Браницьких Біла Церква часів графів Браницьких

  Найяскравішою окрасою Білої Церкви безперечно є дендропарк «Олександрія». Заснований більше 200 років тому графами Браницькими, він до сьогодні зберігає вікову таємничість, овіяну легендами.

  Щоб більше дізнатися про історію роду Браницьких, їхні маєтки та резиденції, члени клубу «Сузір’я запросили до бібліотеки-філії №4 співробітника Білоцерківського краєзнавчого музею Віктора Дворецького.

  Віктор Михайлович, демонструючи слайдпрезентацію, розповів про життя Білої Церкви під час правління Францишка-Ксаверія Браницького, його вклад у розвиток промисловості, економіки, торгівлі, культури міста. Надзвичайно цікаво було почути про таємниці дендропарку «Олександрія», його архітектурні споруди, садово-паркові композиції.

  З розповіді пана Віктора учасники заходу дізналися історію будівництва костелу св. Іоанна Хрестителя, збудованого на Замковій Горі за кошти графа Францишка-Ксаверія Браницького. У підвальному приміщенні костелу було влаштовано родинну усипальницю, де був похований як сам граф, так і кілька його нащадків.

  Краєзнавець зупинився на освітянському меценацтві графів Браницьких, а саме будівництві Білоцерківської гімназії. Зустріч видалася надзвичайно цікавою.

   

  Світлана Могорит.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше