• Нас єднає наша мова

Нас єднає наша мова Нас єднає наша мова Нас єднає наша мова Нас єднає наша мова Нас єднає наша мова

День української мови «З рідним словом міцніє держава» відбувся у Центральній бібліотеці для дорослих для членкинь клубу «Водограй».

Завідувачка відділом обслуговування книгозбірні Людмила Чупак підготувала цікаву інтелект-вікторину «Солов’їна наша мова».

Читачі дізналися багато цікавих фактів про українську мову. Учасників заходу зацікавила інформація про те, скількома мовами перекладено «Заповіт» Тараса Шевченка та про найдавніших, документально зафіксованих у ХVІІ столітті, українських поетес Анисію Парфенівну і Анну Любовичівну.

Несподіванкою став факт, що українська мова у 1918 – 1920 роках була офіційною в Кубанській народній республіці, а сьогодні має напівофіційний статус в США (округ Іллінойс).

Присутнім були представлені найдавніші українські пісні та казки, перше видання українського «Букваря».

Членкиня клубу Ганна Добровольська провела майстер-клас з перекладу художніх творів українською мовою.

Валентина Майборода та Ніна Вдовиченко читали вірші сучасних поетів про мову, а Ольга Томашевська виконала «Батьківську пісню».

Бібліофахівчиня Олена Стельмах запропонувала увазі водограєвців відео «Гімн українській мові» і «Легенда про мову».

Людмила Чупак.