• Ніжний лірик і пісняр – Микола Сом

         12 вересня у ЦДБ в рамках Національного проекту «Україна читає дітям» відбулася зустріч  з письменником  Миколою Сомом, заслуженим  діячем мистецтв України,  Відмінником освіти України, лауреатом літературних премій  ім. Володимира Сосюри, Остапа Вишні, Дмитра Нитченка, Олекси Гірника та Фонду Тараса  Шевченка.
          На зустрічі були присутні учні та вчителі ЗОШ №4 та бібліотекарі ЦБС. Письменник розповів цікаві та комічні факти своєї біографії, які були покладені в основу  його  нової книги  «Придибенції». Учням, які поглиблено вивчають   українську мову та  літературу було цікаво дізнатися про невідомі факти з життя письменників Павла Тичини, Володимира Сосюри, Василя Симоненка,  Павла Загребельного, Олеся Гончара  з  якими  Микола Сом  був особисто знайомий і товаришував багато років.
         Задушевно прозвучали ліричні вірші в  авторському виконанні, адже поезія М.Сома різнопланова, в ній  звучить  і сум, і радість,  і сатира. М.Сома знають і люблять у народі, як автора багатьох гарних пісень  – «Мрія», «Пливе Дніпро до моря синього», «Дума про землю», «Ода Матері». А кому не припала до душі мелодійна колискова «Рученьки-ніженьки» з телепередачі «На добраніч діти»?
         Пісні, написані на вірші поета, звучали у кінофільмах «Коли починається юність», «Хлопчики», «Артист із Коханівки»...
         Одна із найулюбленіших  пісень  автора “Вишиванка” прозвучала в запису, а учасники зустрічі підспівували. Це задушевне виконання визвало  радісну посмішку  Миколи Даниловича.

                               Валентина Голубенкова, зав. сектором ЦДБ.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше