• Микола Козачевський

  Білоцерківець Микола Миколайович КОЗАЧЕВСЬКИЙ, колишній педагог-історик, має цікаве захоплення. Він майструє макети церков. Ідея ця захопила майстра-самоучку на початку дев‘яностих років. Спершу він змайстрував годівничку для синичок у вигляді ошатної церквочки. Потім вирішив, що ця робота може бути корисною не тільки для птахів, а й для людей. Так почалося створення колекції знаменитих храмів України. Нині у ній близько 150 експонатів. Матеріали для роботи Микола Козачевський використовує нехитрі: звичайний картон, фанеру, папір, клей, фарби. Але ж купує все це за кошти із власної пенсії. Майстерні не має, робота кипить вдома на кухні, на балконі або просто на колінах. Буває, працює чотирнадцять годин на добу.
  Дуже хотів Микола Миколайович, щоб побачили його творіння й оцінили люди. У Білій ІДеркві виставки його робіт охоче приймали у бібліотеці №8, що на масиві Леваневського, у гімназії №2, минулої осені - у Центральній бібліотеці міста. Першу виставку у столиці майстер спробував організувати сам - звернувся до експоцентру Українського Дому з роботою “Церква Різдва Богородиці села Лемеші”. Отримав схвальні відгуки й запрошення. Ту виставку випадково відвідав народний депутат Борис Олійник, дуже зацікавився творчістю майстра і запросив влаштувати вернісаж у стінах Верховної Ради. Потім запросили до Національного банку, музею історії України, Будинку архітектора, Еколого-натуралістичного центру учнівської молоді... Микола Козачевський став відомим, його виставки охоче відвідують люди, але коштів великих не заробив. Так, говорить майстер, у Верховній Раді, коли відбувався добровільний збір коштів для підтримки творчої діяльності, депутати пожертвували аж 148 гривень.
  В останні роки Микола Козачевський більше буває у західних регіонах України. З успіхом пройшли виставки його робіт у Тернополі, Рівному, Луцьку, Володимир-Волинському, на фестивалі етнографії в Івано-Франківську. На думку майстра, глядачі тут добрі, душевні, приймають із шаною і повагою.
  Миколу Козачевського часто запитують: навіщо він так виснажливо працює і чи вірить у Бога? На його думку, Бог має бути у душі кожного з нас, але у кожного своя дорога до храму. Не варто нарікати на своє погане життя, потрібно любити свою Батьківщину, цінувати
  й починати її оновлення з себе. Своєю працею майстер прагне піднести духовність нашого народу на новий, вищий рівень.
  Серед його робіт, більшість з яких зроблені за фотознімками і книг про історію України різних років, є й макети двох старовинних церков міста над Россю.

  С. Березіна  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше