• В ім’я духовної єдності православ’я

В ім’я духовної єдності православ’я В ім’я духовної єдності православ’я В ім’я духовної єдності православ’я

З нагоди свята Української Державності та 1035-ї річниці Хрещення України-Русі у бібліотеці-філії №2 відбулася година духовності «В ім’я духовної єдності православ’я» для членів клубів «Зарічани», «Любисток» та «Промінь Надії». Працівники бібліотеки запросили на захід протоієрея благочинного Білоцерківського району митрофорного протоієрея Івана Кречківського, настоятеля храму Віри, Любові, Надії та матері їхньої Софії. Священник розповів про достовірну дату і мотиви князя Володимира, який хотів об’єднати землі, централізувати владу та підкреслити значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства. Отець Іван наголосив, що ця важлива подія змінила хід історії, ціннісні орієнтири й визначила долю багатьох поколінь українців. Становлення Русі, як християнської держави, стало одним із поворотних фрагментів в історії українського народу. Священнослужитель дав змістовну відповідь на питання, які цікавили присутніх, а саме: яка різниця між Архієрейським і Помісним соборами та як зміняться дати релігійних свят із переходом на Новоюліанський календар.

Бібліотекарка Ірина Тупчій запросила читачів поринути в історичне минуле України, подорожуючи сторінками тематичних видань. А також зауважила, що запровадження християнства внесло позитивні зміни у світогляд людей, сприяло розвитку писемності, живопису, музичного мистецтва та архітектури, створенню пам’яток давньоруської літератури.

На завершення зустрічі протоієрей Іван побажав усім Перемоги і миру нашій славній Україні.

Світлана Линник.