• Державність, вимріяна поколіннями

  Державність, вимріяна поколіннями Державність, вимріяна поколіннями Державність, вимріяна поколіннями Державність, вимріяна поколіннями Державність, вимріяна поколіннями

  Берегти єдність зараз, працювати разом на перемогу – це найважливіше завдання бібліотеки-філії №1 для дітей. Ми радіємо кожному новому дню, який наближує нас до ПЕРЕМОГИ! «Хрещення Київської Русі – України. Історія віків» – під такою назвою відбувся День інформації в книгозбірні, який поєднав у собі святкування Дня хрещення Київської Русі-України та День Української Державності.

  За літописами, Україна як держава бере свій початок саме з часів Київської Русі. Історія українського народу почалася не 30, і не 130 років тому. Українській державності більше тисячі років. Багата історія України напряму пов’язана з Володимиром Великим, який 28 липня 988 року охрестив Русь.

  Для користувачів на абонементі та в читальній залі діють книжкові виставки: «Україно моя, ти не символ, а доля», «Про час, батьківщину і нас», виставка-експозиція «Шлях крізь віки», на яких презентована література, що розповідає про історію та цікаві факти державотворення країни, яка з гордістю носить назву «Україна», історію християнства і про Володимира Великого. Історичний екскурс «Державність, вимріяна поколіннями» для відвідувачів провела Олена Крищенко, в доступній формі розкривши основні етапи українського державотворення, які мають понад тисячолітню традицію – від Русі до сьогодення. Зокрема, Олена Андріївна зосередила увагу діток на передісторичному минулому української землі та державних утвореннях неслов’янських народів на території України.

  Напередодні Дня пам’яті Святого Володимира відвідувачі здійснили мульт-мандрівку «Великий княже, велику силу ти Україні дарував» і познайомилися з книгою «Історія Русів». Пізнання своєї держави та її історії були цікавими та захопливими для найменших читайликів. Особливо їм сподобалася гра-пазл «Мапа України». А майстер-клас з виготовлення браслета-оберегу, який підготували майстриня Наталія Косолап та бібліотекарка Юлія Волошина, додав заходу особливої значущості, адже обереги – наші прадавні добрі символи-захисники, знаки віри у вище заступництво. Символи-обереги втілювались у побутових речах, їх шанували, про них складали легенди. Вишитий рушник, вишита сорочка, писанка, лялька, віночок, калина, верба, лелека – без них важко уявити нашу Україну. Саме з оберегів починається для кожного Батьківщина. Опанувавши техніку плетіння від Наталії Косолап, кожен зміг створити свій браслет-оберіг із атласних стрічок з позитивним настроєм і думкою про добро.

   

  Олена Крищенко.

     Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше