• Діти Сонця, або рослини з мініатюрними парашутиками

Діти Сонця, або рослини з мініатюрними парашутиками Діти Сонця, або рослини з мініатюрними парашутиками Діти Сонця, або рослини з мініатюрними парашутиками Діти Сонця, або рослини з мініатюрними парашутиками Діти Сонця, або рослини з мініатюрними парашутиками

Коли весняне сонечко посилає перші теплі промені, а галявини вкриваються зеленню, тоді по траві розсипаються яскраво-жовті квіти – кульбаби. Милуватись цвітом кульбаб можна не лише перебуваючи на природі, а й подорожуючи сторінками художніх творів. Літературну подорож «Диво рослина – кульбаба» працівники бібліотеки здійснили разом із читачами − учнями 4-А класу БПШ №23 (класовод Тетяна Кучинська).

Роль гіда виконувала завідувачка бібліотекою Надія Гаврилова. Вона зауважила, що про кульбабу можна прочитати в різних творах відомих письменників та поетів, зокрема І.Нечуй-Левицький пише: «Зелений острів заквітчався рясними жовтими квітками кульбаби, неначе хто посіяв по траві зорі», а в М.Руденка читаємо: «Обабіч степової дороги вітер оббивав пухнасті голівки кульбаби, розкидав невагоме насіння, мов білий лебединий пух».

У всьому світі читачі захоплюються майже автобіографічним романом Рея Бредбері «Кульбабове вино», яке порівнюється із закоркованим в пляшці літом. Згадується ця квітка і в легендах, які розкривають зміст походження назви рослини.

На заході прозвучали поезії «Весняні квіти» Олени Пчілки, «Квітень» Бориса Мозолевського та байка Павла Глазового «Росла кульбаба при дорозі». У різних літературних творах, народних казках, травниках та енциклопедіях кульбабу, що з весни до осені імітує людське життя – від жовтих кошиків квіток до сивини, – називають літучки, пустодуй, солдатики, повітряна квітка, масляна квітка, коров’яча квітка, березневий кущ, молочний колір, светик, гармата, молочник, зубний корінь, бабка, бабакуля, вовчий зуб, мелайниця. Кульбаба – улюблениця малюків. Доки вона жовта, вона приваблива і цікава, а коли перетворюється на пухнасту білу кулю, то це найкраща дитяча забава на природі.

Кульмінаційним моментом подорожі стала презентація книги «Кульбаба: дід чи баба», авторкою якої є Галина Гузовська-Курицька. Галина Романівна – кандидат філологічних наук, доцент, письменниця. Працює в Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. В її творчому доробку книги для дітей «Світ навколо нас», «Де живе щастя: міські історії», «Лисичка-Комерсантка», «Кульбаба: дід чи баба?», «На сьомому небі від щастя». Всі вищезгадані книги пані Галина Романівна подарувала читачам книгозбірні №6.

Гортаючи сторінки книги «Кульбаба: дід чи баба», діти мандрували незвичним світом добра, народної мудрості, толерантності разом із героями оповідок авторки. Завдяки голосному читанню твору малеча занурилася у чудовий світ художнього слова. Оповідання сподобалось четвертокласникам і вони виявили бажання ознайомитися з іншими творами, надрукованими у збірці «Кульбаба: дід чи баба». На завершення подорожі учасники заходу зробили власноруч із паперу ці сонцесяйні квіти. І відразу приміщення перетворилось у квітучу сонячну галявину, яка була схожа на ту, що прикрашала подвір’я школи.

Нехай же всім нам ще довгі роки виблискують жовтими мідяками сонечка кульбаб, які приміряють із часом ніжні білі купави. Задля утвердження життя й радості на Землі!

Надія Гаврилова.