• Доки пишуть писанки, доти буде світ

  Доки пишуть писанки, доти буде світ Доки пишуть писанки, доти буде світ

  З приходом весни настає одне з найбільших християнських свят – Великдень.

  Великдень – свято добра, віри, надії та любові. Святкування Великодня має в Україні надзвичайно багату історію з своєрідними традиціями, звичаями та обрядами.

  До Великодня у бібліотеці-філії села Вільна Тарасівка для найактивніших користувачів відбулася година народознавства «Доки пишуть писанки, доки буде світ».

  Бібліотекарка розповіла присутнім про те, що історія писанки, як явища починається з далекого минулого. Писанка тісно пов’язана з релігійними віруваннями та уявленнями наших далеких предків про створення світу, з родючістю, з урочистими ритуалами, пов’язаними з річним циклом відродження природи і оспівуванням її сил. Яйце є символом початку, символом нового життя, відродження.

  До свята в бібліотеці розгорнута літературна композиція «Чарівний світ писанки». На виставці представлені різні види прикрашання яйця, до яких належать: писанка, шкрябанка, крашанка, крапанка, наклеянка, зернівка та мотанка. Кожен вид прикрашання має свої особливості та правила виготовлення.

  Під час таких заходів діти знайомляться з народним традиціями, звичаями, вчаться зберігати культуру та ремесла, які є унікальними. Тож любімо, плекаймо і цінуймо українське!

   

  Раїса Лисак.

     Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше