• Вивчай і знай історію рідного краю Вивчай і знай історію рідного краю Вивчай і знай історію рідного краю Вивчай і знай історію рідного краю Вивчай і знай історію рідного краю

  Кожен українець, юний чи дорослий, незалежно від освіти, повинен знати правдиву історію, усвідомлювати, хто ми такі, чиї ми діти, на якій землі живемо.

  Про славетну історію та сучасність Білої Церкви, археологічні та історичні знахідки, розвиток краєзнавства в місті під час історичної години «Дослідники рідного краю» дізналися юні краєзнавці клубу «Джерельце», який працює у бібліотеці-філії №1 для дітей.

  Дев’ятикласники гімназії слов’янських мов початкової школи №1 поспілкувалися з істориком, краєзнавцем, працівником відділу інформаційно-краєзнавчої роботи Білоцерківської централізованої бібліотечної системи імені Петра Красножона, автором багатьох краєзнавчих публікацій – Анатолієм Бондарем.

  Пан Анатолій зазначив, що в Білій Церкві проживало і проживає багато знаменитих людей, небайдужих до історії міста: Кирило Стеценко, Петро Лебединцев, Олексій Стародуб, Євген Чернецький, Сергій Бурлака, Сергій Різник, Олександр Ярмола, розповів про старе та нове місто, про архітектурні споруди, їхнє значення для Білої Церкви.

  Юним краєзнавцям було цікаво дізнатися про Замкову гору, найдавнішу архітектурну споруду Білої Церкви – Микільську церкву, закладену гетьманом Іваном Мазепою в 1706 році, торгові ряди та про історію деяких вулиць, зокрема: Праведників світу, Млинову, Добровольчих батальйонів Богдана Хмельницького. Відкриттям для юнаків і дівчат була розповідь про білоцерківські брами – Київську (в районі сучасної площі Тараса Шевченка) та Сквирську – в районі «Укртелекому» на Олександрійському бульварі.

  Розповідь спонукала слухачів до цікавих запитань, на які краєзнавець давав фахові, вичерпні відповіді та спростовував міфи походження назви Білої Церкви.

  Юлія Волошина зробила огляд краєзнавчої літератури, яку має в фонді книгозбірня і запросила присутніх скористатися нею для поглиблення знань, відвідавши бібліотеку.

   

  Олена Крищенко  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше