• Інформація Білоцерківської міської ЦБС

  Інформація Білоцерківської міської ЦБС про виконання Програми поліпшення стану забезпечення населення Київської області українською книгою у 2004 році
  У 2004 році для послуг користувачів було передплачено 236 назв газет та журналів на суму 40821 грн. 29 коп. українських видань. За рахунок бюджетних коштів придбано 1489 примірників книг на суму 14732 грн.

  Обласною бібліотекою для дітей в ЦБС передано 1630 примірників книг на суму 20780 грн. 64 коп., із Київського управління культури надійшло 41 прим, на суму 835 грн. 94 коп.; отримано 30 книг із міського відділу культури; з Держкомтелерадіо - 74 книги на суму 676 грн. 10 коп.; з центру інформатики Мінкультури надійшло 543 прим, книг на суму 9679 грн. 59 коп.; від міськвиконкому - 16 примірників на суму 62 грн., від міського голови - 14 примірників на суму 24 грн.; від Іванців В.П. (письменника) - 40 книг на суму 50 грн.; від Гая А.І. (видавця "Букви" ) - 33 книги на суму 75 грн. 50 коп.
  Для ознайомлення з новою продукцією книговидавців були здійснені поїздки працівниками відділу комплектування та обробки літератури, завідуючими філіалами у видавництва "Веселка", "Слов'янський град", "Кальварія", "Либідь", "Наукова думка", "Школа".
  Маркетингові дослідження, проведені бібліотекарями показали, що попитом у населення користуються книги українських авторів, навчальна і довідкова література, але її не вистачає, щоб задовільнити потреби користувачів.
  У 2004р. придбано всього 10138 книг українською мовою, що на одного читача припадає 0,2 книги.
  Так і не вирішено питання про виділення обов‘язкового примірника для ЦБ книговидавничої продукції, яка видається чи друкується у Білій Церкві та книг білоцерківських авторів. Запровадження інституту тендерних комісій ускладнює роботу бібліотек по комплектуванню безпосередньо через видавництва, оскільки за нинішніх умов таке неможливо, бо тендер надається не видавництвам, а посередникам, що робить книги значно дорожчими і скорочує їх придбану кількість, хоча безпосередньо у видавництвах ціни значно нижчі.
  Проводиться значна робота в бібліотеках ЦБС по популяризації кращих творів української літератури. Більше 25000 книг було представлено читачам на книжкових виставках різного тематичного спрямування:
  - Нові книги, що надійшли до бібліотеки;
  - Якщо вже вивчені уроки;
  - Почитайте! Це цікаво...;
  - Бібліотекар радить прочитати;
  - Книги лауреатів літературних премій;
  - Мій край, моя історія жива;
  - Літературна Білоцерківщина;та інші.
  Цікавими були виставки, присвячені 60-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників, авторська виставка "Зустрічі, які подарувала доля" з фотографіями та книгами відомих українських письменників Олеся Гончара, П.Загребельного, М.Вінграновського, Л.Талалая, Олега Орача, Г.Калюжної, Л.Каширіної, Г.Чубач, М.Сома, В.Міняйла, А.Гудими, Т.Шарової, Г.Гая та багатьох інших.
  Організовувалися відкриті перегляди літератури, математичні полиці, календарі літературних дат, проводилися літературні середи і п'ятниці до ювілейних дат українських письменників.
  Цікаво пройшли літературні вечори, присвячені 85-річчю лауреата Шевченківської премії, нашого земляка В.О.Міняйла, вечори пам'яті Василі Симоненка та Василя Стуса; прем'єра книги "Земля Світовида" - лауреата міської літературно-мистецької премії 2004р. П.І.Розвозчик та збірки поезій Галини Гай "Під корою вдаваного спокою"; обговорення книги А.Гудими "Сповідь Мазепи"; зустрічі з укладачем книги "Іван Мазепа. През шаблю маєм права" В.П.Іванцівим. Бібліотекарі брали участь у проведенні літературних вечорів, присвячених творчості М.Вінграновського, Б.Олійника, А.Кульчицького. Читацька конференція по книзі А.Гая "Блаженна Марія" привернула увагу читачів.
  При проведенні Днів Нової книги, Днів інформації, бібліографічних оглядів, бесід по книгах завжди використовувалися книги українських авторів.
  У 2004р. по місцевому радіо організовано шість виступів, а в місцевих періодичних виданнях опубліковано більше 10 статей (рецензії, відгуки на книги, інформації, експрес-інформації, огляди літератури) на книги А.Гудими "Сповідь Мазепи", Діани Руденко "Вікно в буття", групи авторів на чолі з Г.Д.Ковбасюком "Минуле та сучасне медицини Білої Церкви". Серед активних дописувачів -З.Подовиннікова, Т.Шпак, П.Красножон, Н.Пругер, Т.Кириленко, Т.Біла.
  У ЦБС видаються інформаційно-бібліографічні списки нових надходжень та краєзнавчого характеру "Література про Білоцерківщину". За 2004р. виходили вони щоквартально.

  Директор ЦБС, заслужений працівник культури України: Красножон П.І.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше