• Іван Мазепа – великий будівничий України

Іван Мазепа – великий будівничий України Іван Мазепа – великий будівничий України Іван Мазепа – великий будівничий України Іван Мазепа – великий будівничий України

Працівники центральної бібліотеки для дорослих провели для членів клубу «Водограй» історичний екскурс «Мазепа: поглядкрізь століття».

В історії України гетьман Іван Мазепа – постать, навколо якої майже три століття точаться гострі суперечки, схрещуються різні, часто полярні думки. Захопленість, різке неприйняття, замовчування – ось приблизний діапазон суджень. Тому ми все частіше звертаємось до нашої історії, хочемо пізнати славні сторінки життя наших предків, очистити їх від неправди, фальші, перекручувань, які нам нав’язували.

Ведуча заходу Тетяна Кириленко розповіла присутнім про славетного гетьмана України, нашого земляка Івана Степановича Мазепу, постать якого стала уособленням епохи духовного відродження й розквіту козацтва, символом здобуття незалежності нашої держави.

Палка поціновувачка історії, членкиня клубу Ганна Добровольська розкрила образ Мазепи, як державного діяча, що всіляко опікувався зміцненням військової справи, намагався зробити з України європейську державу, підняти і зміцнити престиж гетьманської влади, яка за десятиріччя руїни зазнала девальвації.

Складовою заходу стала тематична книжкова виставка «Іван Мазепа: людина, політик, легенда», яку презентувала бібліотекар Леся Шимоня. Увазі учасників заходу були представлені книги вітчизняних та зарубіжних авторів про людину великої вдачі, козака, будівничого, мецената, бандуриста, пісняра, управителя держави, який намагався об’єднати Україну.

Розповіді про славного гетьмана підсилювалися показом відео «Хто такий Іван Мазепа?», «Пишемо історію. Гетьман Іван Мазепа».

З великим задоволенням «водограївці» прослухали пісню «Ой, горе тій чайці» на слова Івана Мазепи у виконанні Ніни Матвієнко, яка стала народною.

Не залишила байдужими всіх і симфонія Ференца Ліста «Мазепа», яка перенесла слухачів на 300 років назад, у часи великих випробувань нашого народу.

Тетяна Кириленко.