• Досліджуємо історію Білоцерківщини


  Нова книга білоцерківських краєзнавців, кандидата історичних наук, завідувача відділом інформаційно-краєзнавчої роботи Білоцерківської міської ЦБС Євгена Чернецького та історика, редактора цього відділу Анатолія Бондаря “Українське село: Родовідна книга Красного та Затиші на Білоцерківщині” вийшла у травні 2011 року у видавництві Олександра Пшонківського “Яніна” за ініціативи та на кошти Віктора Ярового, заслуженого будівельника України, почесного громадянина Білоцерківського району.

  Книга присвячена історії сіл Красне і Затиша що на Білоцерківщині. На загальноісторичному тлі розглянуто заснування сіл, їх соціальну структуру, події ХІХ-ХХ століть. Особливу увагу приділено будівництву залізниці Гришино-Рівне. На прикладі Красного і Затиші проаналізовано процес знищення українського села, геноциду його мешканців (колективізація, розкуркулювання, Голодомор, репресії, Друга світова війна, післявоєнні структурні зміни).

  Досліджено та представлено у вигляді поколінних розписів і генеалогічних таблиць родоводи краснян і затишан. Видання доповнене їхніми спогадами, проілюстроване численними світлинами краєвидів обох сіл та їх мешканців.

  Видання адресоване мешканцям Красного і Затиші, їхнім нащадкам, а також дослідникам українського села.

  Тетяна Біла, зав. відділу методичної та бібліографічної роботи.  Поділись з друзями:
Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше