• Нев’янучий вінок пам’яті

Нев’янучий вінок пам’яті Нев’янучий вінок пам’яті

29 січня, Україна відзначає та вшановує пам’ять героїв Крут, які 105 років тому боролися та загинули за вільну Україну.

До цієї визначної дати в бібліотеці села Вільна Тарасівка для місцевого юнацтва відбулася історична година «Нев’янучий вінок пам’яті Героїв Крут».

Бібліотекарка розповіла присутнім, про те, що29 січня українці шанують пам’ять героїв Крут – студентів, які відчайдушно стримували більшовицький наступ біля залізничної станції Крути. Стратегічно важливу станцію під Чернігівщиною, яка вела до Києва, захищали студенти старших курсів першої в Україні юнацької військової школи імені Богдана Хмельницького. На допомогу їм були спрямовані Студентський курінь та курінь «Смерті». Найменшим з бійців було по 16 років.

Захід супроводжувався книжковою виставкою «Крути – наш біль, історія і слава».

Жертовність українських юнаків живе у пам’яті народу і дотепер.

29 січня − День подвигу та прикладу для майбутніх та нинішніх поколінь. День незламності, віри та любові до своєї Вітчизни. Світла пам’ять Героям Крут!

Раїса Лисак.