• Вшановуємо пам`ять поета

  Напередодні святкування дня народження поета Т.Г.Шевченка, чия постать з року в рік все більше стає символом української культури та всього суто українського, в центральній бібліотеці Білої Церкви пройшли традиційні шевченківські читання. 4 березня 2005 року в конкурсній програмі читців брали участь більш 30 учасників – учні з 4-го по 11-й клас, вечірніх шкіл, студенти педагогічного, технолого-економічного коледжів.
  Оцінювало читців шановане конкурсне журі – письменник В.Іванців, актори театру ім. Саксаганського засл. арт. В.Репін та А. Кісліцина, бібліотекарі міських бібліотек Т.Шпак, Г.Нагорна, вчитель української мови Г.Шостакові. Дуже приємно бачити серед читців і зовсім юних громадян України, і молодих людей з патріотичним внутрішнім настроєм. Так, наприклад, зовсім маленький учень школи №9 К.Халієв, національність якого важко визначити, адже його мати – українка, а тато – ліванець, захоплено читав шевченківські “Думи”. Журі визначило переможців по трьох номінаціях: перша – молодші та середні школярі (переможець – учень 6-го класу школи №6 К.Бачинський), друга – старші класи (переможниця – учениця державного ліцею А.Кияниця), а в третій (старша вікова група) перемогли учні педагогічного коледжу з літературно-музичною композицією “Доля”.
  Переможці були нагороджені дипломами і цінними подарунками. Не залишились поза увагою й інші учасники конкурсу. Вони одержали у подарунок книги.
  Читання віршів супроводжувалося інсценуваннями за творами Т.Шевченка. Це зробили учні ЗОШ №7 Ольга Ковальова і Олена Ковальова.
  Свято залишило по собі добрий слід у серцях всіх присутніх і вселило надію, що молоді нашого міста під силу досягнення значних успіхів в українській мові та культурі.

  9 березня 2005 року громада Білої Церкви вшановувала 191-у річницю з дня народження поета, художника, громадсько-політичного діяча і засновника нової української літератури – Тараса Григоровича Шевченка. Віддати шану і покласти квіти до підніжжя пам`ятника прийшла і молодь, і люди похилого віку, люди різні за фахом і соціальним рівнем. Сьогодні їх поєднала повага до особистості письменника. Ми знову повертаємось до його творчості, і це – не випадково. У центрі його світогляду перебуває не імперія з її амбіціями і абстрактною людиною, а особистість, світ цієї особистості, світ її народу. Як ніхто інший, Шевченко передав у своїх творах біль мільйонів розчавлених історією, їхню гостру ненависть, любов і надію. Для нашої країни у світі останніх подій голос поета лунає з особистою силою. Біля пам`ятника секретар Білоцерківської ради міськвиконкому Василь Павловський , голова Білоцерківської районної адміністрації Сергій Вахній, письменник та депутат міськради Анатолій Гай та інші з промовами виступили перед присутніми.

  Підготували Наталія Вереснева, Андрій Алексєєв,Олена Танцюра  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше