• Трагедія незнищенної волі

  Трагедія незнищенної волі Трагедія незнищенної волі Трагедія незнищенної волі Трагедія незнищенної волі

  Четвертої суботи листопада Україна щорічно вшановує жертв Голодомору 1932-1933 років.

  Щоб розповісти про найтрагічніші сторінки історії України, працівники бібліотеки сімейного читання завітали до учнів 8-Б класу Білоцерківської гімназії-початкової школи №6 «Перспектива» (класовод Омельченко Т.В.). Зустріч відбувалася в шкільному музеї етнографії та фольклору.

  Штучно організований голод забрав мільйони життів українців і призвів до непоправних демографічних, культурних і ментальних втрат. Це було продумане втілення злочину, відповідь на масові повстання українців проти політики Сталіна.Як сталося, що в самому центрі Європи, в країні, яка була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей? Це була безкровна війна тоталітарної системи проти українського народу.Про це розповіла восьмикласникам завідувачка бібліотекою Катерина Волинець, наголосивши, що тільки зі здобуттям незалежності українці дістали можливість подивитися на свою минувшину очима правди. Важливу роль у цьому відіграла художня література, точніше відтворена в ній реальність.

  Катерина Василівна познайомила присутніх з творами Василя Барки «Жовтий князь», Уласа Самчука «Марія», Андрія Гудими «Тече до Бога моя сльоза». Бібліотекарка Світлана Могорит познайомила дітей з книгою «Голодомор у Білій Церкві» та зачитала спогади очевидців про ті голодні роки на Київщині.

  Більше дізнатися про роки голодоморів учасники заходу мали можливість з книг, представлених на книжковій виставці «Трагедія незнищенної волі».

  Цього року вшанування пам’яті жертв Голодомору відбувалося під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!»

  Жанна Харченко.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше