• Стражденний біль голодної країни

Стражденний біль голодної країни Стражденний біль голодної країни Стражденний біль голодної країни Стражденний біль голодної країни Стражденний біль голодної країни

Щороку в четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Це страшне слово повертає нас у ті жахливі і часи.

Через насильні вилучення продовольства, блокаду сіл, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, репресії щодо незгодних, тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення.

Визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу законодавчо закріплено Законом України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.

До 89-річниці пам’яті жертв Голодомору 1931-33 років 25 листопада працівники бібліотеки-філії №3провелиmemori-тайм «Стражденний біль голодної країни» (до Дня пам’яті жертв Голодомору). Учасниками заходу були членкині клубу «Пролісок». Бібліотекарі ознайомили присутніх із трагічними сторінками страшних подій української історії, зокрема і фактами Голодомору в нашому краї.

Була представлена книжкова виставка «Катастрофи, які могли зупинити життя нації», проведений огляд літератури. Присутнім на заході було запропоновано перегляд документального фільму «Голодомор. Великий злам» із серії «Невідома Україна».

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв сталінського голодомору. Голодомор 1932-33 років – трагедія українського народу, якої не знало людство. Українська нація – незнищенна.

Ксенія Гнуда.