-
- 22 лютого 2022
-
Мова кожного народу неповторна і своя
До Міжнародного дня рідної мови працівники бібліотеки-філії сімейного читання№9 провели заходи для читачів-дітей у школах міста.
Для учнів 3-А класу БЗШ №6 бібліотекарки Галина Чередник та Зоя Чутковська підготували годину спілкування «Мова кожного народу неповторна і своя».
Жанна Харченко і Світлана Могорит запропонували п’ятикласникам ліцею «Білоцерківський колегіум» взяти участь у мовознавчомубатлі «У ріднім слові – цілий світ».
Працівниці бібліотеки розповіли учням про необхідність збереження мовного різноманіття, толерантне ставлення до носіїв різних мов і важливість досконалого володіння рідною мовою. Школярі переглянули відеоролик про українську мову, взяли участь в інтелектуальній грі «Знавець фразеологізмів»,виявили неабияку кмітливість у розгадуванні ребусів.
Читачі із задоволенням грали у пізнавальні мовні ігри: вставляли пропущені слова в рядках українських народних пісень, редагували речення із словами-паразитами, добирали українські відповідники до запозичених слів, відгадували предмет, названий застарілим словом (гладущик, рубель, свічадо, бинда, тощо), підбирали синоніми до окремих слів.
Нам залишилася у спадок одна з найкрасивіших, наймилозвучніших мов світу. Тому наше завдання – берегти її, вдосконалювати та популяризувати у світі.
Юлія Харченко.
Поділись з друзями:
Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!
Це більш ніж 25% населення всього міста!