• Українська мова у вимірах сьогодення

Українська мова у вимірах сьогодення Українська мова у вимірах сьогодення Українська мова у вимірах сьогодення

21 лютого – Міжнародний день рідної мови, який був запроваджений у листопаді 1999 року. Починаючи з 21 лютого 2000 року цей день відзначається і в Україні.

З нагоди Міжнародного дня рідної мови фахівці книгозбірні №3 разом з користувачами − учнями 9-х, 10-х, 11-х класів БЗФІН №1 здійснили мовознавчий екскурс в історію «Українська мова у вимірах сьогодення».

Під час заходу присутні переглянули відео «Цікаві факти про українську мову».

Бібліотекарки розповіли старшокласникам історію виникнення свята, про тих, хто зберігаючи мову предків став на захист рідного слова. Тих, хто зберіг рідну мову в страшні часи лихоліть було набагато більше, ніж тих, які своєю байдужістю мовчки відправляв її у вічне небуття.

Учасникам заходу була представлена стендова презентація «Рідна мова – найдорожчий скарб» та книжкова виставка «Час читати українською». Кожна така виставка, через представлені матеріали, знайомить читачів з історією походження української мови, з народною мудрістю українського слова, з добрими порадниками та помічниками – різноманітними словниками.

Захід пройшов цікаво та динамічно, а головне – звучала щира, рідна, барвиста мова у віршах, піснях, імпровізаціях.

Наталія Добровольська.