• Київщина – колиска української державності

  Київщина – колиска української державності Київщина – колиска української державності Київщина – колиска української державності Київщина – колиска української державності Київщина – колиска української державності

  16 лютого у бібліотеці села Вільна Тарасівка для дорослих користувачів було проведено краєзнавчу годину «Київщина – колиска української державності», приурочену 90-річчю утворення Київської області.

  Ведуча заходу, бібліотекарка Раїса Лисак, підкреслила, що наша земля має не лише славне минуле, але й новітню сучасну історію, адже багато уродженців Київщини збагатили своїми талантами і працею не лише вітчизну, а й світову культуру. І сьогодні вони – одне з найбільших, найцінніших її багатств.

  Учасники заходу згадали видатних людей Київщини: письменників, художників, отримали цікаву інформацію про пам’ятні та історичні місця, у тому числі й про парк «Олександрія» та ландшафтний парк «Буки.

  Пані Раїса повідомила присутнім про те, що Київська область утворена 27 лютого 1932 року. Наразі в ній 7 районів, 69 об’єднаних територіальних громад, 26 міст, 30 селищ міського типу, 1182 населених пункти.

  На Київщині не тільки збирають найбільше в Україні меду, вирощують високі врожаї зернових, овочів, фруктів, розвивають тваринницьку галузь та переробляють молоко сировину, але й свято бережуть і примножують культурну спадщину. Так, в області функціонує 1826 закладів та установ культури: 839 клубів, 875 бібліотек, 61 школа, 41 державний музей, 2 центри культури і дозвілля, Академія мистецтв, курси підвищення кваліфікації працівників культури, обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи, центр охорони і наукових досліджень пам’яток культурної спадщини. Професійне мистецтво представлене Київським академічним обласним музично-драматичним театром ім. П.К.Саксаганського, Будинком органної та камерної музики, симфонічним оркестром «Академія».

  Читачі бібліотеки взяли участь у флешмобі «Я люблю Київщину» та мали можливість ознайомитися з матеріалами книжкової виставки «Київщина: колиска історії, культури і мови».

   

  Раїса Лисак.

   



  Поділись з друзями:



Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!



Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше