• Лицарський подвиг юних українців

Лицарський подвиг юних українців Лицарський подвиг юних українців

Плин історії дедалі відчутнішим робить той біль, якого зазнала Україна, коли лютої зими 1918-го в бою з більшовиками облетів її молодий цвіт… 29 січня – день, коли українці вшановують пам'ять молодих героїв, які полягли у бою біля залізничної станції Крути на Чернігівщині, захищаючи Українську Народну Республіку

Дев’ятикласники Білоцерківської гімназії – початкової школи №13 разом із бібліотекарями філії №4 занурилися у вир пам’ятних подій під час історико-патріотичної години «Лицарський подвиг юних українців». Бібліотекарка Олена Буяненко розповіла школярам про тогочасні трагічні події. Присутні переглянули документальний фільм «Пам’ятай про Крути», читали патріотичні вірші, присвячені героям Крут. Під час заходу пам’ять полеглих героїв вшанували хвилиною мовчання.

До уваги учасників заходу була представлена виставка-пам’ять «Героїка і трагедія Крут», матеріали якої дають змогу глибше пізнати непросте минуле рідної країни.

Наприкінці зустрічі юнаки та дівчата дійшли до висновку, що не можна викреслити з людської пам’яті той великий та безсмертний подвиг юних студентів, які захищали українську державність, поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя.

Світлана Линник.